Menu
menu      Strona Główna
menu      Drabas Rozkład Jastrzębie
menu      Drabas Jastrzębie
menu      dotację na firmę
menu      doświadczenie Faradaya wikipedia
menu      dr Klimek ginekolog
menu      dowland Myszki Miki
menu      Dowodzenie istnienia Boga
menu      Dotyk anioła
menu      Douglass perumeria
menu      Dr Irena Eris Salon
menu      ___________________ DRABINY ______________________
menu      Grzejnik łazienkowy drabinka podłączenie
menu      drabiny sięgające samego nieba
menu      [urządzenie] drabinka jacoba

Wyświetlono wiadomości znalezione dla zapytania: Drabas Żory

Temat: Drabas Żory

Drabas od 1 września br. będzie obsługiwał więcej przystanków na terenie Jastrzębia: Zdrój, Szpital, Pawilony, D.A, A. Bożka, Dubilec oraz Szeroka-Kaplica.

Póki co o nowym rozkładzie firma Drabas nie informuje. Za to uruchomili kilka dni temu dodatkowe wieczorne połączenie do Katowic.
Odjazd z Jastrzębia chyba koło 21:10, a z Katowic jakoś koło 22:30.

Jako ciekawostkę powiem Wam, że kursem z Katowic o 20:10 jeździ sporo osób z Rybnika. Z tego co słyszałem nie opłaca im się czekać na pociąg do 22 z groszami. Kilka minut po przjeździe Drabasa do Żor, jedzie linia 52.


Temat: Drabas Żory

Dominikus jakoś nie zauważyłem nic takiego więc powiedz w których chętnie to sprawdzę !! .
Drabas nie odpisał bo po co...Oni to olewają !!

Aha i jeszcze jedno NOWA ZAJEZDNIA drabasa znajduje się w żorach na ulicy . M.Reja to jest jak się jedzie z żor w stronę Kłokocinia- czy jak to się tam nazywa po Prawej stronie wielki Parking. jeśli się nie mylę to Zory-Wygoda. Stoją tam prawie wszystkie , często też gazowce. Jest Tablica informacyjna że to posesja Drabasa.

Drabas tę zajezdnie już ma na pewno już rok, a może i dłużej.
Dzisiaj tam stały 1x L090M, Setra, O405NU oraz Sprinterek.


Temat: Drabas Żory
Jestem ciekawy czy w ogóle komukolwiek odpiszą ... Coś mi się zdaje że jednak nie ... Po za tym co do tego co Drabas robi to już DAWNO powinno się zgłosić parę rzeczy odnośnie Drabasa . Piątek sobota i niedziela specjalnie nawet jedziemy w kilku po robić trochę zdjęć Pięknym Autobusom którymi biedni ludzie jeżdżą codziennie z Jastrzębia do Katowic chodzi mi o te całe O405Nu nie ... i z tego co widzę ludzie po mału zaczynają się przesiadać na PKS-y np. Cieszyn Jedzie z 5 minut dłużej a 1zł tańszy itd itp. No i Cieszyn Ostatnio jeździ dość dobrymi autobusami ! Szkoda że Rybnicki nie ;/... Wczoraj wybrałem się drabasem który miał jechać 13,45 z żory Sąd oczywiście przyjechał o 14 za nim Solbusik z Cieszyna podkusiło mnie coś na drabasa i jego Złomiastego O405 oczywiście gorąco jak ... a niby taka linia Expresowa ... Ludzie ledwie wytrzymują ale co ich to oni na tym jeszcze lepiej wychodzą że puszczą takie zwłoki a nie Setre... Wysiadałem na Katowice Pl. Młodzieży jeszcze dobrze nie odszedłem z Przystanku to Już jechał Cieszyn i Rybnik choć wyjechały chwile za nim i jechały jeszcze na Mikołów zdążył zajechać.. Drabas nie długo napisze że linia Przyśpieszona i podniesie znowu o 1zł bileciki ! ...Temat: Drabas Żory
1 i 3 MAJ 2007 - ROZKŁAD

Jastrzębie D.A. - Katowice D.A.
5.40; 6.20; 8.40; 10.05; 12.05; 13.20; 15.25; 16.20; 18.45; 19.45

Jastrzębie Arki Bożka - Katowice D.A.
5.35; 6.15; 8.35; 10.00; 12.00; 13.15; 15.20; 16.15; 18.40; 19.40

Katowice D.A. - Jastrzębie D.A.
7.30; 9.00; 10.30; 11.45; 13.50; 15.00; 17.00; 18.05; 20.10; 21.30

Żory D.A. - Katowice D.A.
6.15; 6.50; 8.45; 10.35; 12.35; 13.50; 15.55; 16.50; 19.15; 20.15

Żory D.A. - Jastrzębie D.A.
8.10; 9.40; 11.10; 12.25; 13.40; 15.45; 17.40; 18.45; 20.45; 22.05

Żory Sąd - Jastrzębie D.A.
8.15 9.45 11.15 12.30; 13.45; 15.50; 17.45; 18.50; 20.50; 22.10

Żory Sąd - Katowice D.A.
6.10; 6.45; 8.40; 10.30; 12.30; 13.45; 15.50; 16.45; 19.10; 20.10

POZOSTAŁE DNI WEEKENDU MAJOWEGO KURSUJEMY WEDŁUG TYGODNIOWEGO ROZKŁADU JAZDY

Źródło: Drabas - licencjonowane przewozy krajowe i międzynarodowe
Temat: Drabas Żory

Zaryzykował w połączenie Katowic z Wrocławiem. Po krótkim czasie wycofał się z tego pomysłu.

Pamiętam, jeździły takie minibusiki. Ale ten pomysł z góry był skazany na porażkę, bo z Katowic do Wrocławia zazwyczaj jeździ się pociągami. Nie zapominajmy, że sukces Drabasa na trasie Katowice-Jastrzębe był możliwy tylko dlatego, że PKP zawiesiła kursownie na tej relacji.

Myślę, że Drabas nie powinien porywać się z motyką na słońce (czyli na PKP), lecz raczej szukać szansy tam, gdzie kolej nie dociera albo dociera barzo ospale. Może na trasie Rybnik-Pszczyna by mu się powiodło?? Tam przebicie się pociągiem to droga przez mękę, a autobus mógłby tę trasę pokonać dużo szybciej i po niższych kosztach. Gdyby zaoferował dobre stawki, mógłby nawet powalczyć z 52. Ciekawe, czy dałoby się zaoferować ekspresowe połączenie Rybnik-Żory za 2 zł??

Docelowo mogłoby to wyglądać na przykład tak: Rybnik DKM - pl. Wolności - Rybnik PKS - Gotartowice - Rowień - Żory PKS - Suszec - Pszczyna. Dystans ok. 40 km, czas przejazdu ok. 50 min.
Temat: Drabas Żory

...Poza tym z tego co się orientuję to może być to odpowiedź na jakieś nowe połączenie m-dzy Cieszynem, czy Żorami a Katowicami.

Promocja Drabasa może być spowodowana konkurencją, od grudnia wystartowała nowa linia Jastrzębie-Katowice przez Pawłowice, Żory. A kto kursuje na nowej linii do Katowic musiałby ktoś sprawdzić, ja niestety narazie nie planuje wybierać się do JZ, Pawłowic czy Żor.
Temat: Drabas Żory
Obecnie Drabas ma taką pozycję na rynku, tabor, oraz zaplecze serwisowe itp. że wygryzłby niemalze wszystkich prywaciarzy i to praktycznie z każdej linii. Jednak na działanie potrzebna jest koncesja...

Moim zdaniem, jeśli Drabas wszedłby np. na taką linię Żory - Rybnik (na której można zarobić krocie) wyparłby wszelkie, albo znaczną większość busiarstwa.

Ale zobaczymy co Drabas szybkuje, jeśli są takie plany.
Temat: Jastrzębie Zdrój


Nazywanie Drabasa busiarzem to można przesada. Twoje bagażówki którymi
wozisz ludzi nijak sie mają do schludnych i w większości nowych
autobusów Drabasa. Drabas przewyższa standartem niejeden PKS.


Akurat przewyzszenie standardem PKSu nie jest niczym wielkim. A
szczegolnie PKS Katowice czy PKS Rybnik.


Pociag
mimo tego jest potrzebny bo ludzie jeżdżą nietylko z Żor i Jastrzębia do
  Katowic, ale także z Jastrzębia do Pawłowic, z Pawłowic do Mikołowa, z
Żor do Palowic itd.


Z Jastrzebia do Pawlowic masz MZK, z Pawlowic do Mikolowa PKS, z Zor
do Pawlowic PKS

niewykluczone ze pociagiem z Katowic do Jastrzebia jezdziloby wiecej
niz 15 osob, ale jakiegos masowego runu na pociagi raczej nie mozna
sie spodziewac

pozdrawiam aron

Temat: Drabas Żory

Promocja Drabasa może być spowodowana konkurencją, od grudnia wystartowała nowa linia Jastrzębie-Katowice przez Pawłowice, Żory. A kto kursuje na nowej linii do Katowic musiałby ktoś sprawdzić, ja niestety narazie nie planuje wybierać się do JZ, Pawłowic czy Żor.
To jest raczej nastawione na zabieranie pasażerów PKS'owi, przez Pawłowice nierealny jest taki czas jazdy jaki potrzeba na jazdę przez Szeroką. Przez Szeroką jest poprostu blizej i szybciej.
Temat: Drabas Żory

zauważyłem dziś w nocy że DRABAS ma swoją zajezdnie w Zory-Wygoda ;/... Zaskoczyło mnie to strasznie stał tam Mercedes O405 ten Pomarańczowy długi , O404 czy jaki on tam jest Setra i 1 Jelczo bus .

Mercedes O345 vel Turek
Oni często zostawiają swoje pojazdy na różnych parkingach w Żorach. A zajezdnie to mają raczej w Baranowicach i Pawłowicach - CNG.
Temat: Jastrzębie Zdrój


Skoro maja czeste polaczenia busami do Katowic to po co im pociag?
Zeby musieli do niego doplacac?


Nazywanie Drabasa busiarzem to można przesada. Twoje bagażówki którymi
wozisz ludzi nijak sie mają do schludnych i w większości nowych
autobusów Drabasa. Drabas przewyższa standartem niejeden PKS. Pociag
mimo tego jest potrzebny bo ludzie jeżdżą nietylko z Żor i Jastrzębia do
  Katowic, ale także z Jastrzębia do Pawłowic, z Pawłowic do Mikołowa, z
Żor do Palowic itd.

Temat: Drabas Żory
Te 0405 są im na reke bo sa tam N i NU czyli miejskie i podmiejskie. Zresztą jeden shit po prostu zabierają o wiele więcej osób niż te dziadowskie Jelcze. A ekspresowe te linie nie są. Jak jade rano skoczowskim Transkomem do Mikołowa to w Żorach zawsze o tej samej porze zjawiał się Drabas. Zawsze zostawaliśmy w tyle, bo Transkom zalicza wszystkie przystanki po drodze. Odkąd jeźdżą 0405 czasem dopiero na Wysokości łazisk Górnych nas wyprzedza(tam niestety Transkom też zjeźdża).
Drabas po prostu wykorzystuje fakt, że wiele osób nie ma wyjścia i wciska im te swoje wynalazki wiedząc, że pasażerów i tak nie straci.
Co do PKSu Cieszyn to zyskał on odkąd Rybnik wprowadził "poprawki" do kursu na Katowice i kierowcy już nieużywają tablic "brak wolnych miejsc", bo autobusy są całkowicie zapchane i to już od Katowic.
Temat: Drabas Żory
Drabas ma promocje
Jastrzebie-Katowice tylko 3,99 zł
Żory-Katowice tylko 2,99 zł
A jak sie zbierze 10 bilecików to jeden przejazd będzie free. Trzeba tylko iść do kawiarni Drabas w Katowicach i wymienić na darmowy bilecik.
Temat: Drabas Żory

Ciekawe tylko gdzie jest knif... oo wiem - Drabas wymontował siedzenia w autobusach i teraz wchodzi ponad 150 osób A tak na poważnie - czekam na skutek uboczny tej ceny.

Obawiam się, że osoby które z będą chciały zaoszczędzić na przejazdach i skorzystają z najnowszej promocji będą musiały mieć bardzo twarde nerwy. Nie wiem jak to jest, ale wydaje mi się że przed takim przedsięwzięciem myśli się o zwiększeniu liczby miejsc. Większe autobusy, dodatkowe kursy itp. Ale jak wiadomo prawa rynku, koszty autobus generuje zawsze te same, a ludzi więcej. Poza tym z tego co się orientuję to może być to odpowiedź na jakieś nowe połączenie m-dzy Cieszynem, czy Żorami a Katowicami.
Temat: Drabas Żory

Wiecie coś o nowej zajezdni Drabasa w Rowniu (nowej w sensie, że dwa lata temu jak tam byłem to nic takiego nie było ) Dzisiaj stała tam 15m Setra i jeden mercek. Parkują tam wszystkie wozy?
Parkują na tej zajezdni maksymalnie 5 autobusów, w niedziele jak przejeżdżałem ul. Reja to widziałem na tej zajezdni długą Setrę, O405N CNG oraz MB O815. Dla ciekawostki dodam, gdy jadę tą drogą do Żor(najkrótsza ), to z gazowych mercedesów stoi tylko SZO 46GM.
Temat: Żorska Wiosna Młodości
Co roku odbywa się Żorska Wiosna Młodości na którą przyjeżdżają znane i mniej znane zespoły (w zeszłym roku były Wilki Mafia i Happysad) Jest to dość duża impreza . Odbywać się to będzie od Soboty 30 maja do 1 czerwca.Moim zdaniem jest to dobre miejsce na meeting.Lecz widze z mapy ludzi z PPP że większość mieszka dość daleko (np. z Krakowa do Żor 3 h samochodem , a najlbliższy PKP jest w Katowicach skąd jest około godzina do Żor drabasem). Więc jest już szczegółowy plan http://userserve-ak.last....043bb5da427.jpg . Wogóle napiszcie czy taki meeting ma sens . Pozdro :>
Kto będzie:
wafel666Temat: [pr] MPK w Krasniku grozi likwidacja


To u Was straszna bieda. U nas do czegos takiego nikt by nie wsiadl.
Wspolczuje U nas norma to Sprinter, Transit, Renault Master,
wiekszosc z klimą szczególnie na linii warszawskiej i zamojskiej


Piszesz o liniach dalekobieżnych. Na Śląsku też można spotkać u prywaciarzy
nowoczesne pojazdy na dłuższych trasach. Firma Drabas z Żor jeździ na trasie
K-ce - Jastrzębie Zdr. między innymi Mercedesami Conecto.

Pzdr
Jacek Sobota

Temat: PKS Rybnik - jaka przyszłość?!
fikoÂłek.. sam jesteÂś cioÂłek. ja cie nie obraziÂłem swoim postem, no chyba ze masz krewnych w pkp albo w drabasie... a szczerze to dzieki. ostatnio zaszedÂłem na pkp zeby jechac pociagiem, bo akurat miaÂłem póÂłtorej godziny czasu... zeby jechac pociagiem. i co? i gówno. miaÂł opóÂźnienia 50 minut! a drabas do zor jedzie 40 minut. a pkp gdy sie postara wyjÂątkowo to do rybca zajedzie w godzine 20 minut. a z nudów moÂżna umrzeĂŚ. tak dla twojej informacji to ten nowy skÂład wiem ze jeÂździ, ale w swoim Âżyciu trafiÂłem na niego moze w 20% przypadkach gdy korzystaÂłem z transportu kolejowego na trasie rybnik-katowice. w pozostaÂłych przypadkach byÂły to skrzypiÂące i trzeszczÂące trupy. a pks tez wiem ze ma kilka nowych busów. jednak tylko raz miaÂłem przyjemnoœÌ takim jechaĂŚ na trasie akurat z rybnika do wisÂły.Temat: PKP ŻORY
Do Lopika111.
1. Wydaje mi się, że dziś w Żorach mieszka mniej osób niż kiedy zamykano linię kolejową Żory - Orzesze.
2. Jak jeździły pociągi do Orzesza z przesiadką do Katowic, to nie było linii autobusowych DRABAS i CIESZYN-ŻORY-KATOWICE. Dziś gdy są te autobusy i zatrzymują się na Bajerówce i koło sądu, czas przejazdu jest krótszy niż przejazd pociągiem, to dużo mniej byłoby pasażerów niż kiedyś.
3. Rozrośnięta Kleszczówka z Kleszczówką II, bez dużych osiedli w południowej części miasta nie stanowi takiego potencjału by był opłacalny nawet szynobus.
4. Myślę, że gdyby dwa miasta Żory i Jastrzębie wspólnie zainwestowały w reaktywację linii kolejowej (jako spółka samorządowa bez PKP), Jastrzębie Żory Katowice, ale to za kilka lat, jak korki w Katowicach tak dopieką że samochodem osobowym czy autobusem będzie się jechało z Żor do Katowic średnio 90 minut.
5. Prędzej czy później szyna wróci do łask.Temat: Informacje n.t. "szlaku" Wodzisław - Jastrzębie -

Coś mi się wydaje, że PKP jednak ma jakiś plan awaryjny odnośnie zamknięcia tego odcinka. Chyba sami sobie by odbezpieczonego pistoletu do skroni nie przykładali?
Mylisz się, PKP jest najbardziej nieoczekiwaną i nieprzyślaną instytucją na tym świecie. Jeżeli PLK chce sobie rozbierać most który był modernizowany bodajże w 2001 roku, to proszę bardzo ale przedtem niech odbuduje odcinek Orzesze - Żory i zorganizują dogodny objazd który przedstawiał by się tak:
Rybnik - Żory bez postojów 17 minut
Zmiana czoła EZT w Żorach 5 minut
Żory - Orzesze sugerując się rozkładem z 2000 roku to 19 min gdyby uciąć postoje liczmy 16 minut.
Orzesze - Katowice 38 minut
Całkowity Czas przejazdu 38 + 16 + 5 + 17 = 1h 16 min
Więc jak widać warto zabiegać o odbudowę linii, po zakończeniu objazdu najlepszym rozwiązaniem byłby bezpośrednie pociągi rel. Żory - Katowice, tak aby nie dublowały się z pociągami ze strony Rybnika. Pociąg Żory - Katowice byłyby konkurencyjne dla Drabasa oraz bezkonkurencyjne dla linii 69 która odcinek Żory - Mikołów pokonuje w 80 min (A pociąg pokonałby tą trasę w 30 min). Myślę że warto zgłosić z taką inicjatywą do Pana Posła Gadowskiego, który jest poniekąd jest zainteresowany sprawą odcinka Orzesze - Jastrzębie.
Temat: Wolna amerykanka PKS-u
to ja się wyrazę co do Drabasa
Akurat pracuję w Jastrzębiu i ostatnio zależało mi być wcześniej w domu z pracy.
Odjazd Drabasa : 17:15
Odjazd MZK : 17:20
Przyjazd Drabasa 17:40
Przyjazd MZK 17:55 ( objazd całej Boryni)
i sobie tak stoję i czekam na Drabasa, no nic, MZK już pojechał ale czekam dalej.
Drabas podjeżdża 17:45 (!!!)
wchodzę i się pytam kierowcy - przepraszam chciałam wiedzieć o której wkońcu ten autobus odjeżdża , za mną stoi masa ludzi a ten na mnie z pyskiem - co się Pani burzy , dzwonbiłem do szefa ze sie spóźnię zeby dał drugi autobus a Pani tu z pretensjami - GRZECZNIE SPYTAŁAM!!!. No nie wytrzymałam i mu mówię:
Panie co się Pan rzucasz, jakbym jechała do Katowic to na miejscu tych ludzi bym chyba zj****a Pana od stóp do głów bo ludzie na pociąg jadą i pociąg nie poczeka. Poproszę bilet na Żory.
Gościa zamurowało, w Żorach byłam grubo po 18...
ale zła byłam. Nauczka na przyszłosć..Temat: Drabas

Jednym słowem sprawa dla TV- uwaga, Wais itp. Bo można śmiało powiedzieć, że jeśli chodzi o ten kurs to są monopolistami (ciekawe że ktoś inny jeszcze nie otwarł tam trasy hmm przypuszczam że nie jeden chciał, tylko to "MAFIA" i drabas już dobrze płaci za to żeby nikt tam trasy nie dostał. Dlaczego drabas bo szybko i na miejsce. Brak konkurencji powoduje to że cena jest sztywna.

Dokładnie! mafia wyłapuje ludzi pod empikiem i wsadza w drabasa,
Poruszałeś się kiedykolwiek środkami komunikacji na trasie Żory- Katowice?
Cena sztywna? monopolista?
Skoro operujesz takimi ładnymi ekonomicznymi stwierdzeniami, Struktura rynku pokazuje że tak nie jest. Czyż nie?
Drabas to firma, która ma najwięcej kursów i przyzwoite warunki w swoich autobusach = najlepsza oferta.
Dla studentów są tańsze alternatywy, w przypadku biletów normalnych pks to drabas wychodzi na tańszego przewoźnika.
Skoro wymieniamy wszystkie możliwości wyboru: masz nawet komunikacje miejską linie 69 do mikołowa a stamtąd mnóstwo połączeń do Katowic,

pozdrawiam przyszła ekonomistka ( musiałam ; )Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
Wrażenia.

Dzisiaj jechałam drabasem z Bajerówki*.

Katowice
Przyjazd: 13:44 (wg rozkładu: Sąd 13:40)
W Katowicach: 14:30
Czas przejazdu: 46 min.
Cena: 3 zł

Żory
Przyjazd: 18:45
W Żorach: 19:30 (Bajerówka)
Czas przejazdu 45 min.
Cena 3 zł.

* Tak, Bajerówka. W tym miejscu pragnę niektórych uświadomić, bo widziałam dzisiaj osiedlowe mordki wchodzące na Sądzie. Przystanek Bajerówka nie jest tylko przystankiem do wysiadania, ale też wsiadania. Wystarczy pojawić się na przystanku o ok. 3 minuty wcześniej niż na rozkładzie Żory - Sąd. Drabas sam się zatrzymuje, bez machania Dzisiaj nakierowałam na to kumpelę mieszkającą w wieżowcu przy III LO, w zeszłym roku nakierowałam inną, dojeżdżającą do pracy, która przez 3 lata nie zastanowiła się, czemu wchodząc na Sądzie, widzi swoich ziomków z osiedla.

Powiedźcie mi, jak się prezentuje drabas o 6:40? Warto na niego zapylać (Bajerówka) czy lepiej iść na Sąd do podstawianego?Temat: "Busiarze" - co o nich sądzisz?
Nikt nie jeździ Drabasem z Katowic do Mikołowa, za mała odległość i częstotliwość kursów. Nie ma tu konkurencji dla KM. Do Żor i Jastrzębia nie ma KM z Katowic, więc tu też nie ma konkurencji.

Jest chyba komunikacja miejska jednak z Katowic do Żor i Jastrzębia wprawdzie z przesiadką w Tychach i w Łaziskach ale jest . Poza tym na odcinku Żory - Jastrzębie jest konkurencja wprawdzie nie z KZK GOP ale z MZK Jastrzębie. Nie wiem też skąd wiesz że nikt nie jeździ Drabasem z Katowic do Mikołowa skoro sam nie jeździsz

Nic podobnego, od niedawna jeżdżą busy, ale rozkładów nie mają, odjeżdżają wtedy, jak kierowca uzna, że bus się dostatecznie napełnił. Lubią odjeżdżać 3 minuty przed linią 840. Nie jestem pewien, czy jeżdżą przez DTŚ, czy nie.

Podobno są tacy co jeżdżą przez Chorzów Rynek i tacy co przez DTŚ.

Poza tym Drabas to nie ta kategoria, którą u nas określa się mianem "busiarzy" - Mercedes Conecto to nie nyska. W mojej opinii (powierzchownej, co prawda, bo nigdy nim nie jechałem) to bardzo przyzwoity przewoźnik prywatny

A mają bileterki?Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
paulo32, na adres redakcji wysłałem fote rozkładu lini J-K

Pod Estakadą na PKP duży rozkład-już zamalowany sprayem ;]
katowice-cieszyn-bus
6:25 7:15 10:17 13:25 14:40 17.25

Cieszyn-Katowice

4:50 5:40 8:35 9:50 12:05 14:55 16:40ż 19:00ż

ż-kurs do Żor
5zł Kat-Żory
10zł Kat-Cieszyn

Był rozkład z Żor, chciałem dzisiaj spisać, ale niestety konkurencja regularnie go usuwa ;]

Promacja !!!
dodano: 30 listopada 2007 r.

NOWA CENA PROMOCYJNA:

Jastrzębie - Katowice - Jastrzębie 3,99 zł

Żory - Katowice - Żory 2,99 zł

+1 gratis *

* po zebraniu 10-ciu biletów za przejazd autobusami Drabas i przedłożeniu w kawiarni na dworcu w Katowicach otrzymujecie Państwo bilet na darmowy przejazd. Szczegóły w kawiarni na dworcu autobusowym.
Temat: Czy ktoś tu jeszcze zagląda, kiedy taka pogoda?
Jak zapowiadałem niedawno, ostro biorę się za robotę. Wakacje mnie nastrajają do pracy (swoją drogą ciekawe zjawisko). WAP się rozkręca. W chwili obecnej w swojej komórce możecie już sprawdzić rozkład jazdy DRABASa i Zielonej Linii oraz repertuar kina "Na Starówce". Będący przy temacie kina zapraszam do wzięcia udziału w konkursie filmowym (www.kino.wirtualne.zory.pl). Kolejna "mała rewolucja" na stronie to podjęcie szerszej współpracy z SWS.PL (www.sws.pl). W sklepie tym wystawione są artykuły 7 żorskich sklepów. Różne branże, możliwość zakupu przez sieć to tylko niektóre zalety sklepu. Od dziś zabieram się za uzupełnianie serwisów informacyjnych oraz w wolnych chwilach za info-żory (- programujących chętnych do współpracy proszę o kontakt - www.rowery.wirtualne.zory.pl proszę o kontakt). Wasze prośby spisuje jak znajdę "natchnienie" to poprawię (m.in. style na czarnej skórze oraz "moderatorów" pod nazwami for).

Do końca wakacji jeszcze trochę pozostało, strona zatem jeszcze trochę się przebuduje do ich końca. Sporo osób we wrześniu mam nadzieje mile się zaskoczy. No dobrze koniec tego bazgrania, pogoda piękna, uciekam z domu. Zresztą jak spora część internautów (patrząc na statystyki).Temat: Informacje n.t. "szlaku" Wodzisław - Jastrzębie -

najlepszym rozwiązaniem byłby bezpośrednie pociągi rel. Żory - Katowice, tak aby nie dublowały się z pociągami ze strony Rybnika. Pociąg Żory - Katowice byłyby konkurencyjne dla Drabasa oraz bezkonkurencyjne dla linii 69 która odcinek Żory - Mikołów pokonuje w 80 min
No dla linii 69 to pociąg byłby konkurencyjnym, ale dla Drabasa średnio. Komu by sie chciało targać z buta 3km na dworzec gdy ma przystanek pod nosem. Problemem jest to że stacja w Żorach jest na zadupiu po przeciwnej stronie miasta niż osiedla.
Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
Jeśli ktoś jechał dziś przypadkiem Drabasem o 13:20 z Katowic to widział wkurzoną Jente... Dziś rano skuszona tym, co napisała jO_asia, pojechałam do Katowic Drabasem. Wszystko ładnie, pięknie, bilecik studencki, 4 zł, super. W drodze powrotnej również podreptałam radośnie do Drabasa, gdzie kierowca na moje "studencki do Żor" odpowiedział opryskliwym: "nie ma żadnych studenckich!". Zapłaciłam 5 zł. Jako, że byłam jedną z pierwszych pasażerek, miałam okazję posłuchać dialogów kierowcy z innymi pasażerami, które zwykle przebiegały według jednego z 2 schematów:

P: Proszę studencki do Jastrzębia/Żor.
K: Nie ma studenckich!
P: Jak to nie ma? Rano jechałem i były./Jak to, przecież macie zniżkę dla studentów.
K: Ja nic o tym nie wiem!

lub:

P: Proszę bilet do Jastrzębia/Żor.
K: (podaje cenę)
P: (płaci)
K: (odbiera pieniądze)
P: Ale poproszę bilet.
K: Nie ma biletów!

Uroczo jednym słowem.
Pytanie brzmi: czym w końcu jeździć, bo wygląda na to, że w Drabasie z cenami biletów to jest loteria Chyba, że łaskawie uświadomią WSZYSTKICH swoich kierowców, że owszem, jest zniżka dla studentów.Temat: Wolna amerykanka PKS-u
No ja miałam cichą nadzieję na odpowiedź, ale teraz to sprawdzam pocztę dla czystej formalności... żeby się przekonać, że to ONI robią nam łaskę, że nas wożą do Katowic, a nie my im, że korzystamy z ich "usług"

Dzięki za wiadomość Wkurzony Czyli odpada 9:22, nie wiadomo jeszcze co z 10:14, też jeszcze nigdy jakoś nie dane mi było jechać o tej porze

Hehe niezłe jajca z tymi mokrymi siedzeniami

Przypomniała mi się taka groteskowa sytuacja:
Autobus pełen ludzi... przyjeżdża z Katowic na przystanek Żory-Centrum... ludzie wysiadają i wysiadają - końca nie widać... wreszcie kierowca rusza... a z głębi jakaś kobieta krzyczy: "Panie kierowco! Proszę poczekać, jeszcze ja wysiadam, tylko nie mogę przejść, bo stoją tu jacyś rozwaleni w przejściu! (tu z pogardliwością w głosie)
Nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać.... Ci "rozwaleni w przejściu" to chyba dla własnej przyjemności wisieli pod sufitem

A z tym porównaniem drabasa do mercedesa ja byłabym ostrożniejsza... obecnie wyższość drabasa nad pekaesem polega na tym, że jedzie prosto na Żory oraz to, że w ogóle jedzie. Minusem zaś jest to, że trzeba mieć prawdziwe szczęście, żeby siedzieć albo w ogóle wsiąść (do Katowic) albo wcześniej zająć miejsce (do Żor). No ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma Lepiej na stojąco zajechać, niż na siedząco czekać w nieskończoność na autobus, który nigdy nie przyjedzie. Ufff...Temat: Dojazd do Katowic
Wedlug mnie dobrym rozwiazaniem bylaby linia Wodzislaw- Katowice przez Zory z jednym przystankiem w Radlinie i Zorach.Nalezaloby porozumiec sie z UM Radlin.
Czas podrozy 1:15 powinien byc zachowany. Koszt max 10 zl z Wodzislawia i Radlina, 5 zl z Zor.
Przykladem niech bedzie Drabas, który jest super rozwiazaniem dojazdów dla mieszkanców Jastrzebia.
Trasa Wodzislaw D.A. -> Wodzislaw PKP-> Radlin stacja paliw Krab->Zory D.A.-> Katowice D.A.
Temat: [Drabas] "Od busiarza do kasiarza."
Powiem szczerze, że z firmą "Drabas" nie mam zbyt często do czynienia. Korzystam z ich usług tylko wtedy, gdy mam bardzo mało czasu na dojazd do Katowic. Mogę Was zadziwić, ale ja jeżeli mam już dojechać do stolicy regionu wybieram PKP, mimo że czas przejadu z Jastrzębia (dokładniej z Szerokiej) to czy przez Pszczynę, czy Rybnik wynosi około 2 godzin.

Fakt faktem, firma Drabas wyrobiła sobie ogromne uznanie w regionie, a nazwa może nawet stała się pewnego rodzaju dobrą marką w Jastrzębiu, Żorach, czy Pawłowicach. Wiele osób nawet pewnie nie wyobraża sobie, że PPKS Rybnik ma tańsze bilety, poprostu Drabas jest rozreklamowany na naszym terenie. Z podejściem do klienta tam różnie jednak bywa, są kierowcy mili, ale są też pewnie (przepraszam za wyrażenie) niekulturalni debile mających klienta głęboko w swoich czterech literach posadzonych (w przeciwieństwie do większości pasażerów w godzinach szczytu) na wygodnym siedzeniu

Kolejną kwestią jest oferta biletowa, może się wydawać że wiele ludzi może zapłacić więcej, ale zyski tej firmy wraz z wprowadzeniem biletów miesięcznych, czy ulgowych, bądź zniżek dla studentów mogłyby wzrosnąć nawet kilkakrotnie na rzecz PPKS, PKS Cieszyn, Katowice. Musięliby jednak zwiększyć liczbę kursów, bo autobusy byłyby przepełnione conajmniej 4 krotnie

Firma ta jest jednak naprawdę dość dobrym przykładem na rozkręcenie regularnej lini autobusowej.
Temat: "Busiarze" - co o nich sądzisz?

Ale IMHo Drabas jak najbardziej konkuruje z KM np. na trasach Katowice-Mikołów czy Żory - Jastrzębie.
Nikt nie jeździ Drabasem z Katowic do Mikołowa, za mała odległość i częstotliwość kursów. Nie ma tu konkurencji dla KM. Do Żor i Jastrzębia nie ma KM z Katowic, więc tu też nie ma konkurencji.

Coś mi się też obiło o uszy że jeżdżą busy Katowice-DTŚ-Gliwice z rozkładem.
Nic podobnego, od niedawna jeżdżą busy, ale rozkładów nie mają, odjeżdżają wtedy, jak kierowca uzna, że bus się dostatecznie napełnił. Lubią odjeżdżać 3 minuty przed linią 840. Nie jestem pewien, czy jeżdżą przez DTŚ, czy nie.
Poza tym Drabas to nie ta kategoria, którą u nas określa się mianem "busiarzy" - Mercedes Conecto to nie nyska. W mojej opinii (powierzchownej, co prawda, bo nigdy nim nie jechałem) to bardzo przyzwoity przewoźnik prywatny.Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
Stoner, dojedziesz. Ja jeżdżę pekaesami, i mimo remontów i w Żorach, i w Katowicach, jestem opóźniona tylko 10 minut (dojeżdżam w niecałą 1 h). Jeżdżę o różnych porach i także o różnych porach widzę, że drabas nie przyjeżdża spóźniony (o 6:45 są nawet 2 podstawiane, jeden pusty przyjeżdża tak 6:20 i o 6:40 wyjeżdża z Sądu) - drabasami jeździłam wcześniej jak jeszcze nie było remontów i zawsze doliczałam te kilka minut, nie nazywałam tego opóźnieniem. ;-)

W 1 h 20 min. to i drabasem, i pekaesem dojedziesz do Katowic.

Może napisz o której masz ten pociąg, bo zawsze pora dnia też jest ważna, np. w Żorach o poranku korków nie ma, za to w Katowicach przy Obi, a potem przy AWF są i tak te 10 minut trzeba doliczyć.

A żeby było na temat, nawet remont Wiślanki mi w dojazdach do Katowic nie przeszkadza, wyjeżdżam zawsze normalnie, gorzej z powrotem, ale tylko raz w lato stałam w korku dłużej niż 30 min.Temat: Informacje n.t. "szlaku" Wodzisław - Jastrzębie -

Pociąg Żory - Katowice byłyby konkurencyjne dla Drabasa oraz bezkonkurencyjne dla linii 69 która odcinek Żory - Mikołów pokonuje w 80 min (A pociąg pokonałby tą trasę w 30 min).
No nie przesadzaj, "69" trasę Żory-Mikołów lub odwrotnie pokonuje w 65 minut. Atutem "69" jest cena biletu- 1,75z(U), a bilet PKP kosztowałby 3-4zł.
Temat: Drabas
Ja już na zawsze zrezygnowałam z usług firmy Drabas. Najpierw te zamieszanie z biletami, jedne droższe drugie tańsze, sprawę postanowiłam wyjaśnić osobiście, zadzwoniłam więc do firmy Drabas pod numer telefonu podany na rozkładzie, z zapytaniem dlaczego w tej samej linii istnieje rozróżnienie na dwie ceny. Rzeczywiście okazało się, że jest dwóch właścicieli Marcin i Piotr. Z uwagi na cenę początkowo zrezygnowałam tylko z usług Marcina i uprzejmy pan podał mi przez telefon godziny odjazdów Piotra (tańsze połączenia). Od tego czasu jeździłam tylko z Piotrem.
Niestety po raz kolejny zraziłam się do tej linii, ponieważ to co dzieje się w autobusie przekracza wszelkie wyobrażenia. Jestem zmuszona dojeżdżać codziennie do Katowic, więc nie wytrzymywałam już dłużej ścisku, duchoty i chamstwa ze strony współpasażerów, no i pozycji stojącej przez całą podróż. Teraz jeżdżę tylko i wyłącznie PKSami, najlepszy to pks cieszyn, który w prawdzie kosztuje 6 zł (Żory-Katowice) ale za ten komfort opłaca się:) Inne pksy są nawet tańsze, rybnikiem można dojechać nawet za 4,85. Jest jeszcze ta 'nowa' linia Cieszyn, jechałam parę razy i było ok.Temat: "Katowice. Miasto markowych uczelni"

Owszem, wlecze się godzinę, ale porównajcie sobie to np. z komunikacją z Żorami - podobna odległość - gdzie jeżdżą tylko drogie PKSy.
PKS jest drogi? 4 zł za 40 km to dużo? PKS Rybnik jeździ co prawda przez jakieś Łaziska i inne Mikołowy, ale kosztuje 4 zł.

Aha, ważna kwestia - abstrahując od obecnego remontu "wiślanki" (będziemy mieli beton, a wy nie-e ) - do Żor jedzie się 25-35 minut. Osobowym albo busem firmy Drabas; pozostałe wloką się dłużej. Gdybym ja miał jechać godzinę z Katowic do Żor...

[ Dodano: Wto 22 Maj, 2007 21:32 ]Temat: "Busiarze" - co o nich sądzisz?

Memphis a załóżmy taką sytuację. Obecnie Drabas jeździ z Katowic do Jastrzębia i Tobie on nie przeszkadza i nie nawołujesz do jego likwidacji. A załóżmy że MZK Jastrzębie otwiera linię Jastrzębie - Żory - Katowice uzgodnioną z KZK GOP na zasadzie jaworzniańskiej 300 czy J i puszcza na nią Ikarusy przegubowe. Czy w takim razie Drabas przestałby być legalny i uważasz że powinno się go zlikwidować?

Po co MZK Jastrzębie ma taką linię otwierać? 300 nie jest jaworznickie tylko chrzanowskie i należy tę linię zlikwidować bo powietrze wozi.

Bo ja nie wiem na jakiej zasadzie odróżniasz Drabasa od innych "nyskarzy".Temat: Drabas
Co jakis czas muszę dojeżdżać do Katowic. Jeżdże Drabasem bo najszybciej. Ostatnio pojechałam do Katowic, wracałam jakieś 3 godziny później. W drodze do Katowic płaciłam za przejazd 5 zł - spowrotem już 6. Zapytałam dlaczego - na co pan kierowca odpowiedział - to zależy od kursu . No to ja się Was pytam - czym się różni kurs z Żor do Katowic od kursu z Katowic do Żor?? (oprócz kierunku;))
Czy jest gdzieś jakiś oficjalny cennik przejazdów?Temat: [PKS Rybnik] Zmiany na trasie Wodzisław Śląski - Katowice.

Tak, ale na ich trasie leżą jeszcze Jastrzębie, Pawłowice, Żory i Mikołów, gdzie w tych trzech pierwszych żaden pociąg do Katowic nie jedzie...

w Żorach PKS'y do Katowic są często no i Drabas też jeździ, z Jastrzębia jest szybszy Drabas, jedynie Pawłowice są trochę poszkodowane bo z tego co wiem tylko niektóre kursy z kierunku Skoczowa zatrzymują sie w Pawłowicach.
Temat: "Busiarze" - co o nich sądzisz?
Memphis a załóżmy taką sytuację. Obecnie Drabas jeździ z Katowic do Jastrzębia i Tobie on nie przeszkadza i nie nawołujesz do jego likwidacji. A załóżmy że MZK Jastrzębie otwiera linię Jastrzębie - Żory - Katowice uzgodnioną z KZK GOP na zasadzie jaworzniańskiej 300 czy J i puszcza na nią Ikarusy przegubowe. Czy w takim razie Drabas przestałby być legalny i uważasz że powinno się go zlikwidować?
Bo ja nie wiem na jakiej zasadzie odróżniasz Drabasa od innych "nyskarzy".Temat: "Busiarze" - co o nich sądzisz?

Nie przeczytałeś do końca mojego postu. Zaznaczyłem, że piszę o konkurencji z KM, a nie PKSami. Drabas to prywatna firma przewozowa konkurująca właśnie z PKSami. Widziałem, że ma porządne autobusy i wywiesza rozkłady. Ale u nas to jest właśnie ten pozytywny wyjatek.

Ale IMHo Drabas jak najbardziej konkuruje z KM np. na trasach Katowice-Mikołów czy Żory - Jastrzębie. Coś mi się też obiło o uszy że jeżdżą busy Katowice-DTŚ-Gliwice z rozkładem.


No na pewno. Od kiedy to mozna DTŚ dojechać z Katosów do Gliwic??
A tak poza tym to Drabas ma nawet fajne busy na trase Jastrzebie Katowice.Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
Marudy Te 6 złotych za Drabasa do Katowic to nie bylo dużo. Przekonałam się o tym mieszkając przez jakiś czas na wsi u mojej siostry. Stamtąd autobus do takiego miasta jak Żory kosztował 9 złotych, a odległość była jak z Żor do Rybnika.

A z ta obniżką to przegięcie Drabasy będą teraz puszkami na sardynki. Już czuję ten ścisk.. FuuujTemat: Dojazd do Katowic - jak długo?
Może wrzucić rozkład tych nowych Lini J-K i tego busa Cieszyn-Katowice za 5 zł z Żor. Tak sie składa, ze oba rozkłady posiadam, więc jak co moge podesłać. Zaczęła sie prawdziwa wojna o klienta. Tylko nowe rozkłady zawisną, już są zrywane, w Katowicach rozkład busów do Cieszyna zamalowany sprayem. Mega zniżka na Drabasa... nasuwa mi sie jeden wniosek... A wie ktoś ile kosztuje ta linia J-K. Drabasa dzisiaj zapchany totalnie ;] Któraś firma tego nie wytrzyma napewno. Klient zyskuje, ale niszczenie rozkładów firm konkurencyjnych to lekka przesada.Temat: Pseudosonda na stronie UM

jesli chcesz jechac ponizej godziny to prawde mowiac wybij to sobie z glowy bo zaden autobus nie dojedzie w tym czasie na trasie wodzislaw-katowice

Z calym szacunkiem mhl, ale to ja tobie zwrocilem na to uwage. Wiec twoja uwaga jest nie na miejscu (odpisujesz na mojego posta).
Dla mnie sprawa jest prosta. Jesli ma wracac przez jastrzebie to jest to strata czasu. Nie wazne ile autobus bedzie jechal.

Moje propozycja - zrobic szybka linie do zor i polaczyc ja z linia drabasa do katowic (np. zeby nie trzeba bylo kupowac drugiego biletu a drabas czekal jesli trzeba...)Temat: Informacje n.t. "szlaku" Wodzisław - Jastrzębie -

Na dzisiaj najwygodniejszy objazd to jest chyba przez Knurów, Zabrze Makoszowy i Rudę Śląską. Nie trzeba w ogóle zmieniać czoła, a trasa nie ma raczej zbyt dużego obłożenia. Nie wiem tylko, jak z prędkością takiego połączenia.
Powiedz mi mieszeczku po co jechać przez Knurów ?
W ogóle z tego co wiem, a w świetle twojej nieprzeniknionej wiedzy wiem niewiele, objazd miałby być spowodowany modernizacją mosto-wiaduktów na Paruszowcu, więc jak chcesz dojechać najpierw do Leszczyn a potem jechać przez Knurów, Makoszowy jak odcinek Rybnik - Leszczyny miałby być przez kilka miesięcy nieprzejezdny?
Objazd linią Orzesze - Żory to jedyne wyjście, żeby pociąg z Katowic do Rybnika dojechał w miarę dobrym czasie. Dlatego będziemy zabiegać o odbudowę tej linii. Dodatkowym mocnym argumentem jest fakt, że władze miasta Katowice planują wybudować dworzec autobusowy w Piotrowicach, na którym miały by kończyć autobusy międzymiejskie m. in. Drabas, a pociąg z Żor mógłby dojechać do centrum Katowic.

P.S Mieszko zanim coś napiszesz zastanów się 3 razy, czy twój post ma w ogóle sens ...
Temat: (pr)"Którędy pojadą szynobusy?" Dolny Sląsk


także cacy. Zamiast z Żor przez Orzesze do Katowic.


Tam niestety już pociąg raczej nigdy nie pojedzie. W zeszłym roku było już
dramatycznie dużo ubytków w torowisku. Całość sprawia przygnębiające
wrażenie. Zresztą kto by z Żor się bawił w pociągi kiedy do Katowic jeździ
coś takiego: www.drabas.pl . Nie dość że mają sporo kursów to obsługują
linie porządnymi pojazdami, nie żadnymi burakowozami H9.

pozdrawiam,
kajteks

Temat: Pseudosonda na stronie UM
Dlaczego mhl999 jestes na "NIE" ?
1. tworzenie nowego polaczenia mija sie z celem
2. prosciej naciskac na pks aby zmienil godziny
3. jest wystarczajaco duzo polaczen (pks) do katowic - problem tkwi w godzianach, szczegolnie wieczornych
4. polaczenie ponizej godziny przez mikolow jest NIEREALNE
5. expresowa trasa powinna byc na linii Wodzislaw-Zory-Katowice-Zory-Jastrzebie-Wodzislaw
a) do katowic mozna dzieki temu przejac czesc ruchu z drabasa
b) powrot do jastrzebia to nic innego jak spora liczba studentow powracajacych
c) dokladanie kolejnych miast to strata czasu jesli to ma byc wodzislawski expres
6. jestem za polaczeniem kolejowym (szynobus) bo na nich nie ma korkow i jest tanszy w eksploatacji

to na poczatek, bo troche sie spieszeTemat: Pseudosonda na stronie UM

[b]
5. expresowa trasa powinna byc na linii Wodzislaw-Zory-Katowice-Zory-Jastrzebie-Wodzislaw
a) do katowic mozna dzieki temu przejac czesc ruchu z drabasa
b) powrot do jastrzebia to nic innego jak spora liczba studentow powracajacych


i strata osob pracujacych (z wodzislawia) - ktorzy dalej beda jezdzic autem poniewaz powrot przez jastrzebie to dodatkowe 5h! siedzenia w autobusie (pon-pia).. tygodniowoTemat: Pożeganie kultowych "102" w GOP [+ Fotorelacja]

PKS niee ... ja wolę czystego bohuna niż jakiegoś brudnego H9

Co do powrotu to jest mały problem, bo jeżeli impreza miałaby się skończyć o 19:40, to z Katowic mamy dopiero bohuna do Chałupek o 21.20 ... więc musimy się raczej wcześniej wyrwać, no cóż ... no chyba że zwolennicy PKSu coś wykombinują

Impreza ma się zakończyć ok. 19:00. O 18:45 i o 19:30 jedzie Drabas z Katowic do Jastrzębia, niestety do Rybnika z Żor jest tylko jeden busik skomunikowany z w/w kursami Drabasa, 20:00 z Bajerówki, 20:06 z dworca autobusowego. Do Rybnika bezpośrednio można również dostać się Tavelem, jednak ostatni kurs z Katowic jest o godz. 18:10. Do Pawłowic nie ma problemu z dojazdem, o 19:10 i o 19:40 jedzie PKS Cieszyn, jeden na Wisłę, a drugi na Cieszyn.

A jeśli chodzi o PKP to wg. rozkładu jedzie pociąg(K-ce - Wodzisław Śl.) o 19:22 z K-ce i o 20:30 jest w Rybniku.
Temat: [PKS Rybnik] Likwidacja, zmiana lub nowe kursy PKS.
Jak ja już dawno na 8:00 nie miałem zajęć i z tego co widzę to całe szczęście:D
Kiedyś o 5:40 jeździły dwa autobusy i dwa były pełne od Żor. Chwilkę za rybnickimi jadą wkierunku Katowic, katowickie lub cieszyńskie PKS-y oraz Drabas.
Jeżeli PKS rzekomo nie ma uznaje połączenia o tej porze za rentowne lub nie ma pieniędzy na uruchuminie dodatkowego wozu w relacji Wodzisław - Katowice, może przecież uruchomić połączenie z Żor do Katowic. Z tego co obserwuję to takie rozwiązanie sprawdziłoby się nie tylko rano.

Dziwne jest tez to co pisze Nomit. Zastanawia mnie szczerość kierowców, którzy oznajmiają zarządowi, że dane połączenie jest nierentowne, podcinając sobie spruchniałą gałąź, której jeszcze siedzą. Zresztą co to za zarząd, który nie wie co firmie przynosi straty, a co zyski:D
Temat: Wolna amerykanka PKS-u
ja też jeżdżę Drabasem, z tym że kilka razy w miesiącu... a kolega chyba codziennie, wiec by się nie wypłacił... dlatego kupił miesięczny... a PKS to naprawde istna parodia...
wchodze do PKS:
ja: bilet studencki poprosze do Żor
kierowca: 6,72 PLN (coś koło tej liczby...)
ja: mam tylko 5,50
kierowca: no chyba że streofwy...
ja: a po ile on jest?
kierowca: 5PLN
ja: do Żor?
kierowca: no tak...

i kto mi powie że bycie studentem nie kosztuje...Temat: Wolna amerykanka PKS-u
Drabas, kryształowy? A to dobre. Jedeynym plusem tego przewoźnika jest szybkość. Nic poza tym. Brak biletów miesięcznych, autobusy zapchane do granic wytzymałości. Ktoś powinien taki fakt zgłosić policji. W komunikacji międzymiastowej, coś na wzór PKS autobusy powinny mieć tylko miejsca siedzące, a jak jest z tym przewoźnikiem wszyscy wiedzą... Wczoraj omało nie zemdlałem jak zobaczyłem autobus do Jastrzębia. Fakt ostatnio kupili 15 metrową setrę, ale na kursach do Katowic żadko ją się widuje, narazie widziałem ją dwa razy. Kolejna kwestia, nie wiem czy to zauważyliście, ale ta firma ostatnio bardzo często wysyła autobusy na gaz, gazowe Mercedesy O405N jeżeli się nie mylę. Jeżeli ktoś zauważył są to autobusy do ruchu miejskiego, a nie na dość dalekie trasy międzymiastowe. Ekologiczne są, to fakt, ale napewno nie powinny jeździć na kursie Jastrzębie - Katowice. Kolejna kwestia brak biletów ulgowych, najbardziej uderza w studentów i uczniów, ale Ci zmuszeni, bądź wierzący w piękność tej linii wybierają tą firmę, a płacą jak za normalny bilet. Komfort. No jeżeli ktoś lubi jeździć jak sardynka w puszcze, to prosze sobie wybrać firmę Drabas, ale niech nikt mi nie mówi, że jest to komfortowa linia, bo jakim komfortem jest stanie 50 minut i przepychanie się do wyjścia. Niestety zamknięcie linii kolejowej Żory - Orzesze skończyło możliwość komfortowego dojazdu do Katowic... Oczywiście nie bronię PKSów, jednak komfort najwyższy jest w cieszyńskim. Z Rybnika to same Autosany H9, H10, czasami PRka się trafi...Temat: Tabor przewoźników z ROW.
Widzę, że rozgorzała dyskusja na temat firmy Drabas Ja wrócę jednak do tematu wiadomości i ocenię tych przewoźników:

Drabas zadbane autobusy, szybkie, komfort dość wysoki. Jednym minusem jest jednak wcześniej powiedzany tłok, ale nie jest to całkowicie winą firmy w zarządzaniu taborem, choć czasami dają zbyt małe autobusy na szczyt. Moja ocena to 5-

Expres Bus te autobusy które obsługują linię Żory-Jastrzębie są dość zadbane i komfortowe, jednym minusem jest jednak mało miejsca na nogi i plastikowe siedzenia, myślę, że 4 nie będzie krzywdzącą oceną.

R-Bus prowadzi linię Jastrzębie Zdrój-Rybnik. Autobusy zadbane, są to tylko Mercedesy- minibusy, ale wycieczkowe z wygodnymi siedzeniami, tabor zadbany, tutaj dam 5

Mikrus firma działa głównie na zlecenie MZK obsługuje linię 102, 121, niektóre kursy 103, 101, 120. Ich tabor ma wiele do życzenia. Mają kilka Mercedesów, i Asię która jest totalnym nieporozumieniem na liniach miejskich. Ostatnio 102 zaczął obsługieać autobus bez siedzeń, co zasługuje na 1, ale dzięki pozostałym niecałkiem zadbanym taborze dostają 2
Temat: "Busiarze" - co o nich sądzisz?

Jest chyba komunikacja miejska jednak z Katowic do Żor i Jastrzębia wprawdzie z przesiadką w Tychach i w Łaziskach ale jest . Poza tym na odcinku Żory - Jastrzębie jest konkurencja wprawdzie nie z KZK GOP ale z MZK Jastrzębie.

Tak, tak... kiedyś już udowadniałeś, że autobusy linii międzynarodowych jeżdżace po GOPie są konkurencją dla tramwajów.

Nie wiem też skąd wiesz że nikt nie jeździ Drabasem z Katowic do Mikołowa skoro sam nie jeździszTemat: "Busiarze" - co o nich sądzisz?
Nie przeczytałeś do końca mojego postu. Zaznaczyłem, że piszę o konkurencji z KM, a nie PKSami. Drabas to prywatna firma przewozowa konkurująca właśnie z PKSami. Widziałem, że ma porządne autobusy i wywiesza rozkłady. Ale u nas to jest właśnie ten pozytywny wyjatek.

Ale IMHo Drabas jak najbardziej konkuruje z KM np. na trasach Katowice-Mikołów czy Żory - Jastrzębie. Coś mi się też obiło o uszy że jeżdżą busy Katowice-DTŚ-Gliwice z rozkładem.Temat: [jak dojechać] Centrum Żor
Do Tychów 788 a potem 75/268/33/82 do Mikołowa a stamtąd masz całe stado PKSów i Drabasa.

kmtychy.pl pokazuje że na trasie Tychy - Żory masz kilka kursów bezpośrednich ale w niezbyt interesujących godzinach.

http://www.kmtychy.pl/roz...357=WK_20050626
http://www.kmtychy.pl/roz...357=RK_20050626Temat: Jakie lokale możecie polecić w Katowicach i okolicy?
A może ktoś miałby ochotę podskoczyć do Żor. To zaledwie 40 min "drabasem" z dworca PKS a jest co zobaczyć. Jest to dość stare miasto (1272r), w którym historycy odnajdą pewne perełki, a smakosze kawy będą ogrzewać się przy kominku w "Wall Streat". Na gorącą czekoladę polecam wybrać się do Babilonu a na "podpłomyki" do "2 Wiedźm". Wielbicieli kolumbijskiej, żywej muzyki zapraszam na latino czwartki do Spinozy, gdzie będą mieli okazje nauczyć się m.in. salsy z Edi Sanchezem. Na kręgle i disco do Ambasady Club a na piwo do Wiatra. Dla bardziej wymagających i dystyngowanych podniebień polecam Wenecję.
Żory są niesamowitym miejscem, o którym z chęcią bym poopowiadała ale nie czas i miejsce.
Gorąco polecam.Temat: Happysad 26.08.07 Zabrze
Szczegoly: http://happysad.art.pl/koncert/531
Wstep za darmo
Koncert zacyzna się o 17, przed nimi cośtam sobie gra.

Niestety koncert jest w niedziele więc będzie problem z dojechaniem i powrotem...

Możemy jechac pociągiem:
Żory- Zabrze

26.08.07
odj: 14:05
prz: 15:55
( http://rozklad.pkp.pl )
2 przesiadki sa...

Albo jechać drabasem do Katowic i stamtad do Zabrza - chyba, ze jest prosto z Zor jakis - Wie ktos?

Kto by w ogole chcial jechac?

Jeśli chodzi o pociagi powrotne to sa same jadace wieki -.-
Temat: 7.06.2007 plener fotograficzny - Żory
Daje nowy watek jedynie po to by przedstawić konkrety, by te nie zgubiły się w natłoku innych postów...
a więc, ...

7.06.2007 czwartek Żory
spotykamy się na dworcu autobusowym (przed sklepami, na ławkach) o godz. 10:45, czekamy z 15minut, czyli do 11:00.

więc w jaki sposób dojedziecie na miejsce jest nieistotny ważne by być.

dla tych co jeszcze nie wiedzą, jest bus 101 o godz 10:03 spod Supersamu, potem Drabas o 10:05 z dworca głównego, a co do z11, to się nie orientuje, czy będzie jechał w świętu, więc prosiłabym nie ryzykować

aha.... potem co się bedzie działo, to wielka niewiadoma, wszystko zależy od naszej wyobraźni
Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?

Marudy Te 6 złotych za Drabasa do Katowic to nie bylo dużo. Przekonałam się o tym mieszkając przez jakiś czas na wsi u mojej siostry. Stamtąd autobus do takiego miasta jak Żory kosztował 9 złotych, a odległość była jak z Żor do Rybnika.

A z ta obniżką to przegięcie Drabasy będą teraz puszkami na sardynki. Już czuję ten ścisk.. Fuuuj


jak dla mnie 6zł to duzo, tym bardziej ze dojezdzam 5 razy w tygodniu a niestety jeszcze nie zarabiam.

A jeśli chodzi o sardynki to i bez promocji tak jestTemat: Dojazd do Katowic - jak długo?
jojoko, aż mnie zdziwił Twój post, musiałam to sprawdzić rzeczywiście

Promacja !!!
dodano: 30 listopada 2007 r.

NOWA CENA PROMOCYJNA:

Jastrzębie - Katowice - Jastrzębie 3,99 zł

Żory - Katowice - Żory 2,99 zł

+1 gratis *

* po zebraniu 10-ciu biletów za przejazd autobusami Drabas i przedłożeniu w kawiarni na dworcu w Katowicach otrzymujecie Państwo bilet na darmowy przejazd. Szczegóły w kawiarni na dworcu autobusowym.Temat: [PKS Rybnik] Likwidacja, zmiana lub nowe kursy PKS.
Niestety nieszczęsna komunikacja z Katowicami.

Większe miasta jeszcze jako tako mają dość dobrą komunikację ze stolicą regionu: Jastrzębie-Drabas, PKS Rybnik; Żory-PKS Rybnik, Drabas, PKS Cieszyn; Rybnik- PKP, linia prywatna i Travel Bus, Wodzisław-PKP, PKS Rybnik

Mniejsze miejscowości, czy peryferyjne dzielnice miast już nie mają tak łatwo, mimo że leżą na trasie z Pawłowic do Katowic, im zostaje już tylko PKS Rybnik.

Niestety wycięta kilka lat temu linia kolejowa do Orzesza, choćby z Pawłowic zapewniała jeszcze w jakimś stopniu tę komunikację, mimo że nie było dużej liczby kursów to np. bilety miesięczne, szczególnie ważne dla studentów przyciągały do jazdy koleją...

Zauważmy jeszcze jedną zależność, każdy autobus jedzie chyba dwa razy, tzn. do i z Katowic, więc taki autobus może być całkowicie nierentowny w jedną stronę (5-7 osób), a zaś w drugą stronę może pękać w szwach (50-70 osób) licząc więc że połowa autobusu jest już rentowna, to taki kurs staje się rentowny na przebiegu w dwóch kierunkach, a każdy moment odjazdu więcej zwiększa atrakcyjność środka komunikacji, poprzez częstotliwość kursowania.
Temat: 7 lub 9.06.2007 plener fotograficzny
zawsze jeszcze z11 i drabas... ale 10:03 odpowiednio.

hmmm i w sumie gdzie idziemy do tych żor ? do tego szpitala jednak bedziemy probowac czy jak ? rozumiem ze jesli zgodzi sie juz ekipa to tez pojdziemy na cmentarze.

tak myslalem jeszcze nad miejscami... i nic nie wymysliłem juz wiecej. Żory ogólnie to ładne miasto ... fabryk to mieli zawsze mało... wiec mało budynków opuszczonych.
Temat: [pr] MPK w Krasniku grozi likwidacja


Drabas jest raczej wyjątkiem potwierdzającym regułę. I faktycznie,
niewiele jej można zarzucić, tak patrząc z zewnątrz (nigdy ich
autobusami jeszcze nie jechałem). A Conecto to oni chyba tylko jedno
mają.


Nie jestem pewien ale chyba mają więcej niż jednego Conecto. Któregoś dnia 2
razy widziałem w Katowicach ten model. Chociaż mogłem widzieć 2 razy ten sam
wóz :-)
Kilka miesięcy temu jechałem Drabasowym L090M z K-c do Żor. Zbyt wygodnie
nie jest w tym busiku ale można bardzo szybko (45 minut) i tanio (chyba 6
zł) dojechać bez przystanków pośrednich do Żor i Jastrzębia.

Pzdr
Jacek Sobota

Temat: Jak wydostać się z Żor po 20?
Może ktoś wie.. a ja tego jeszcze nie wiem, wiec proszę o pomoc wszystkich tych którzy na wyżej postawione pytanie znają odpowiedź... oczywiście w kierunku Katowic
Ostatnio zamiast zostać na Dżemie na Sari, i pojechać sobie powiedzmy koło 22.. musiał zwijać się już przed 20, bo Drabas jedzie ostatni o 20.15 (PKS). Jeszcze siakiś PKS o 20.30 chyba jedzie, ale z PKS-ami to nigdy nie wiadomo nic, bo jak nie przyjedzie to...
Czy miał ktoś podobny problem, czy może jestem osamotniony? a może poprostu jest jakaś możliwośc, której nie znam? Z góry dzięki za pomoc.Temat: MZK Jastrzębie
Pani pojechala prawie tak jak powinna. Od strony Żor ominela zamkniety odcinek powstanców slaskich jadąć objazdem , Fredry i Reja na osiedle tysiaclecia.
Bład nastapil na skrzyzowaniu ulic Reja i Powstancow. Zamiast skrecic w prawo, skrecila w lewo i udała sie na ulice Gagarina.
Pojechala w taki sposob w jaki jezdzą autobusy np. 105, 113 czy chocby Drabas.

Ominela kawałek ulicy powstanców slaskich czyli np. przystanek przy piekarni oraz cala ulicę jastrzebska. 4 przystanki i ludzie na nich zostali pozostawieni sami sobieTemat: Dojazd do Katowic - jak długo?

Dzisiaj do ok. 50 osób zgromadzonych na przystanku w Katowicach o godz. 14:25 podjechał... busik. Powiedziałam arivederci i poszłam na pekaesa - katowicki do Jastrzębia o 14:40 odwołany, katowicki do Cieszyna jest, ale - uwaga! - znieśli ulgi studenckie! Trzeba było kupować całe w cenie 6,65 zł do Żor Jako że kolejny drabas podjechał już o 14:40, ale jednak było tam więcej ludu (znowu kilkadziesiąt) pojechałam tym cieszyńskim. Plus taki, że jechał mój ulubiony kierowca, taki boroczek godojący, przemilusi, bo omijając korki na Al. Zj. Europy, zawsze wali prosto i wysadza mnie na Bajerówce (do Pawłowic jedzie przez Krzyżanowice).

Trza było dzwonić to bym Cię zabrał ja wracam z Katowic prawie zawsze o 14 i podjeżdżam koło placu Andrzeja i Poczty. Następnym razem dzwoń 692409658.Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
A to łobuzy - myślałem że chociaż do końca roku dadzą promocję, w każdym bądź razie jeżeli ktoś chce za 5zł drabasem do Katowic dojechać to zamiast tego proponuje dojazd nowym autem - wyjazd z Żor - 5 rano. Mogę zabrać kogoś także z Jastrzębia (kontakt- 692409658).
Jeżeli ktoś chce do Mikołowa to też nie ma problemu.Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
Dzisiaj do ok. 50 osób zgromadzonych na przystanku w Katowicach o godz. 14:25 podjechał... busik. Powiedziałam arivederci i poszłam na pekaesa - katowicki do Jastrzębia o 14:40 odwołany, katowicki do Cieszyna jest, ale - uwaga! - znieśli ulgi studenckie! Trzeba było kupować całe w cenie 6,65 zł do Żor Jako że kolejny drabas podjechał już o 14:40, ale jednak było tam więcej ludu (znowu kilkadziesiąt) pojechałam tym cieszyńskim. Plus taki, że jechał mój ulubiony kierowca, taki boroczek godojący, przemilusi, bo omijając korki na Al. Zj. Europy, zawsze wali prosto i wysadza mnie na Bajerówce (do Pawłowic jedzie przez Krzyżanowice).Temat: Rozmowy o wszystkim

Poza tym Amalio co Ci w busach nie pasuje? Lepiej czekać godzinę na 52 niż jechać busem w tej samej cenie? Lepiej jechać do Wodzisławia/Żor a potem do Świerklan niż R-busem? Sam powiedz. ROW ma pokitrany system komunikacji i póki nie wróci jeden wielki związek nic się nie zmieni.
Po pierwsze - obecna sytuacja transportu w ROW jest następstwem właśnie tego, że pojawili się busiarze, którzy przyczyniają się do likwidowania czy ograniczania kursowania autobusów. Nie byłoby busiarzy - nie trzeba by było czekać godzinę na 52 albo patrzeć na likwidację 131 - proste. Tam samo sytuacja między PKSami, a Drabasem.

Po za tym co mi nie pasuje Busiarze, to grupa robiąca mnóstwo przekrętów i stosująca niedozwolone ( żeby nie napisać nielegalne ) chwyty, którą należałoby wywieźć na Sybierę, a ich tabor spalić. Zaś osoby regularnie korzystające z busów należy zagazować - bo zachowując się w taki sposób an pewno nie poprawią jakości komunikacji publicznej.

Ja korzystam z busów tylko w ekstremalnie beznadziejnych sytuacjach. W przeciwnym wypadku wolę poczekać na normalny autobus.
Temat: Dyskusje o innych miastach subregionu i nie tylko

Każdy co zna twój styl pisania wie,że wszystkie miejscowości naszego regionu i nie tylko nazywasz "drewnianymi miasteczkami" Więc jeżeli jest ktoś prymitywny to właśnie Ty!

Nie wszystkie, naczelny prymitywie tego forum, nie wszystkie - ale mentalnie i urabnistycznie to są "drewniane" miasteczka. Zamiast naprawdę myśleć jakimiś poważnymi kategoriami to takie Jastrzębie opiera swoją komunikację o ...Drabasa i cieszy się z budowy w centrum jakieś kompletnie badziewiastej Małej Galerii. Żory w ramach projektu unijnego chcą budować ...miasteczko westernowe. A Racibórz zamiast poważnego obiecanego mieszkańcom Aquaparku zwykły mały basen z jedną zjeżdżalnią... Po prostu w naszej najbliższej okolicy nie ma nikogo kto myślałby poważniej.Temat: PKS Rybnik - jaka przyszłość?!
czasami zdarza mi sie jeÂżdzic PKS-em do katowic, jak dla mnie to troche za dÂługo sie wlecze i musi jeÂżdzic przez te wszystko wsie....szkoda, ze ten o 6.30 nie jeÂżdzi w niedziele!!! pociÂągiem nie jade, bo to tragedia, póÂłtorej godziny 46 km!!!!!!!! masakra i dlatego wole jeÂżdzic prywatnym drabasem z Âżor, kosztuje 5 zÂł i za niecale 40 min jestem w katowicach!!!Temat: Koncerty

Jedzie tam np. Drabas?
Patrzcie Państwo, jaki zorientowany Jedzie, jedzie. Trzeba wysiąść na trzecim oficjalnym przystanku ("Bajerówka") w Żorach, a dokładnie: na drugim po dworcu PKS, albo na następnym po przystanku koło Sądu.
Jak wysiądziecie, to macie dwie możliwości:
- wrócić się do tego skrzyżowania ze światłami i iść w lewo jakieś 400-500 metrów*
- iść w tę samą stronę na skos przez osiedle, ale tego nie polecam

Możecie też wysiąść przy sądzie, wtedy idziecie dalej wzdłuż tej alei do świateł i skręcacie w prawo. I idziecie hohoho przed siebie.

* uwaga, nie umiem oceniać odległościTemat: [pr] MPK w Krasniku grozi likwidacja


To u Was straszna bieda. U nas do czegos takiego nikt by nie wsiadl.
Wspolczuje
U nas norma to Sprinter, Transit, Renault Master, wiekszosc z klimą
szczególnie
na linii warszawskiej i zamojskiej


Wez pod uwage, ze u nas nie ma takich "dlugodystansowcow" jak u ciebie czy w
Krakowie - zaden zwykly nyskarz nie wyjezdza poza GOP. Sa takie przypadki
jak np. Drabas (linia Katowice - Zory - Jastrzebie), ale oni juz jezdza
"srednimi" Jelczami (np. L090).

WILQ

Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
Ostatnimi czasu Drabas spóźniony już przyjeżdża do Żor z Jastrzębia (mówię o kursie 7.15) i nie jest w stanie nadrobić tego spóźnienia na odcinku do Piotrowic :/

Jak jest dalej to nie wiem bo nie muszę - całe szczęście - wjeżdżać do centrum Katowic ale z tego co pamiętam to jest jakiś remont Mikołowskiej koło AWF-u co powoduje korki w mieście więc nie ma co liczyć na to że dojedzie się kursem "na styk"Temat: [pr] Marszałek dokupi kilka nowoczesnych pociągów
 Ale to juz od dawna wiadomo i nie tylko w tym regionie. Dziwie sie, ze na

naszych kolejach nikt jeszcze nie pomyslal, zeby np. w oparciu o jakiegos
en57 ze spalonym badz powaznie uszkodzonym jednym czlonem r zbudowac
wersje dwuczlonowa, czyli s+r. Ja bym poszedl nawet dalej. Nie wiem czy to
mozliwe, ale w oparciu o czlon s mozna by zbudowac wagon silnikowy z
normalnymi sprzegami i sprzegami ogrzewczymi. W razie potrzeby zwiekszenia
pojemnosci doczepiloby sie bonanze albo bohuna.


Kiedyś się zastanawiałem czy można zrobić takiego dwuczłonowego kibla...
A tego szynobusa to bym puścił na Jastrzębie Zdrój - Katowice, jak by tylko
wyremontować tory od Pawłowic bo tam zdajsie przed zawieszeniem były spore
szkody górnicze, odcinek Żory- Orzesze chyba wciąż przejezdny? Tylko musiało by
to być szybkie połączenie i częste bo np. taki Drabas ma kursy Katowice-
Jastrzębie chyba co 30 min..

Tom

Temat: PKS Rybnik - jaka przyszłość?!

I nie wiem dlaczego, bo to jedyna dla nich szansa na lepszą przyszłość. Jeśli rybnicki PKS zostanie sprywatyzowany, to - i tu musi być spełniony jeszcze jeden warunek, czyli nowy właściciel musi być majętny - w perspektywie raczej nie za długiej, rybnicki przewożnik będzie miał szanse zmienić się na dużo lepszą firmę komunikacji samochodowej. Bez skonkretyzowania działalności i nowej strategii firmy nawet prywatyzacja nie pomoże. Rybnicki PKS bez walki oddaje pola innym firmom (np. na bardzo rentownej trasie Jastrzębie-Żory-Katowice poniósł klęskę w konkurencji z Drabasem), likwiduje kursy bez próby ich korekty lub poprawy. Za bardzo skupiają się na komunikacji miejskiej.Temat: Jastrzębie Zdrój i PKP
Mały mi: obawiam się, że będzie jeszcze gorzej. Jednym słowem: jeśli UMWŚ nadal będzie trząsł się ze strachu przed "usramorządowionym" PKP PR, to Żory mogą zostać zupełnie odcięte od pociągów. Masz rację, że to wszystko jest skandalem. Tylko widzisz: ludzie odpowiedzialni za ten burdel mają się całkiem dobrze dzięki dotacjom z naszych pieniędzy, natomiast my -którzy na ten cyrk łożymy kasę- mamy coraz mniej pociągów.
Ale: Jastrzębie ma "drabasa", czy jak to tam się nazywa. Mam wielu znajomych, co tłuką się tymi taradajkami do Katowic i klną na czym świat stoi.
Wniosek: skutki monopolu PKP PR są przerażąjące. Podobnie jak bezradność UMWŚ.Temat: [PKS Rybnik] Zmiany na trasie Wodzisław Śląski - Katowice.
Nawet jeśli PKS wychodzi lepiej cenowo to ludzie wolą Drabasa bo ma wiecej kursów i wcześniej niż Rybnik bo nikt mi chyba niepowie ze ludzie wyparowali skoro z 20-25 osób pod sądem w żorach porannym kursem wsiada 2-5...
A te "ekspresy" nie są dla mnie rzadną rewelacją bo dzięki wspaniałej polityce ludzie tak sie bronią przed rybnickimi autobusami, że nie ma kogo zabierać i rzeczywiście jest wszędzie 20min wcześniej co mi akurat niepasuje bo autobusy staram sobie tak dopasowywać zeby być przed zajęciami a nie godzine przed :/
Temat: Likwidacja lini 131 - Jastrzębie Zdrój->Rybnik dw. PKS.

Widać MZK poprawia w dalszym ciągu zyski R-busowi nie pozostawiając klientom z Jastrzębia, Mszany i Gogołowej żadnego wyboru.
Nie tylko R-busowi. Podobną patologię można spotkać na lini 101. Często zdarza się, że Drabas podjeżdża na dworzec autobusowy czy Sąd w Żorach na 2 minuty przed odjazdem 101 i kasuje od każdego po 2 PLN.
Temat: Pseudosonda na stronie UM
powrot przez jastrzebie to dodatkowe 5h! siedzenia w autobusie (pon-pia).. tygodniowo
jesli dobrze kojarze to wychodzi godzina dziennie.

trasa katowice - zory - jastrzebie nie ma byc przez pawlowice jak obecnie ale tak jak jedzie drabas to skraca czas przejazdu. jesli chcesz jechac ponizej godziny to prawde mowiac wybij to sobie z glowy bo zaden autobus nie dojedzie w tym czasie na trasie wodzislaw-katowice nawet gdyby startowal tylko z wodzislawia i nie zaliczal zadnych miast po drodze. tacho i korki to cos co skutecznie blokuje pokonanie tego odcinka w tak krotkim czasie. szynobus jest jedyna sluszna alternatywa.Temat: [PKS Rybnik] Zmiany na trasie Wodzisław Śląski - Katowice.
W sumie te zmiany wyszły pasażerom na dobre. Z małym zastrzeżeniem - dotyczy to tylko mieszkańców Jastrzębia i Żor. Dziś miałem okazję jechać z Jastrzębia autobusem do Katowic o 7:55. Autobus przyjechał punktualnie, a w Katowicach na PKP był o 9:10. Wynik w tej relacji lepszy czasowo i cenowo niż u Drabasa:)
Temat: Tabor autobusowy.

Widzę, że moja propzycja z foceniem 101 i 102 przypadła Ci do gustu
No a jak , a wracając do domu zobaczyłem czwartą "zajezdnie" Drabasa przy ul.Mikołaja Reja w Żorach
Temat: [PKS Rybnik] Likwidacja, zmiana lub nowe kursy PKS.

zawiesza do odwołania następujące kursy autobusów na linii Wodzisław Śl. - Katowice[/u przez Jastrzębie, Pawłowice, Żory:
odjazdy z Wodzisławia Śl.: 6:15 [A] i 13:25 [U,
odjazdy z Katowic: 10:00 [A] i 17:20 [U.

Za utrudnienia z tym związane wszystkich serdecznie przepraszamy.
Nie szkodzi, z/do Wodzisławia w tych godzinach mamy pociągi, a w Jastrzębiu Drabasa. Jak PKS nadal chce powoli likwidować sensowną linię zamiast przeorganizowac muchowozy po wsiach tak by przestały wozić muchy i powietrze to jego sprawa.
Temat: [PKS Rybnik] Likwidacja, zmiana lub nowe kursy PKS.

zawiesza do odwołania następujące kursy autobusów na linii Wodzisław Śl. - Katowice[/u] przez Jastrzębie, Pawłowice, Żory:
odjazdy z Wodzisławia Śl.: 6:15 [A] i 13:25 [U],
odjazdy z Katowic: 10:00 [A] i 17:20 [U].

Pan Marcin Drabas z pewnością sie ucieszy że mu przybędzie pasażerów.

A nie czasem nowy przewoźnik kursujący na trasie JZ-Katowice, p. Pawłowice?
Temat: PKS Rybnik - jaka przyszłość?!
Dobry przykÂład z tym drabasem. Sam z niego czĂŞsto korzystam. JadĂŞ do ÂŻor, a tam przesiadka do 52 i wysiadam sobie na dworcu KM na Nowinach. JadÂą szybko, fakt, Âże przewaÂżnie majÂą autobusy przepeÂłnione i fakt, Âże majÂą nowoczesne autobusy. Tak powinien wyglÂądaĂŚ transport.

I jaki tu paradoks? Ludzie z Rybnika korzystajÂą z usÂług firmy z innego miasta Âżeby dostaĂŚ siĂŞ do maÂłych ÂŻor, a póÂźniej dojechaĂŚ komunikacjÂą miejskÂą do Rybnika. To chyba nie najlepiej Âświadczy o po³¹czeniach komunikacyjnych z Katowicami i ogólnie ich dÂługoÂści.

Dobry jest teÂż travel-bus o 6 rano do Katowic. Expres z Raciborza nie zatrzymuje siĂŞ po drodze juÂż nigdzie (czasem w Orzeszu) i jesteÂśmy w Katowicach z Rybnika w 50 minut. Niestety nie ma ulgowych. Ale o czym to znowu Âświadczy? ÂŻe gdyby PKS uruchomiÂł po³¹czenia ekspresowe i dysponowaÂł lepszym taborem to i pasaÂżerowie by siĂŞ znaleÂźli. Sam PKS'em jeÂżd¿ê do Katowic bardzo rzadko (a jeÂżd¿ê tam codziennie), bo siĂŞ wlecze a na dodatek jeden autobus jest taki, ze nie mozna w nim wytrzymaĂŚ (niesamowity huk). Czy one wogóle majÂą waÂżny przeglÂąd?Temat: Drabas Żory
Drabas zakupił O407, jest w kolorze białym i w dniu dzisiejszym stał w Żorach przy ul. Reja. Niestety zdjęcia nie posiadam ponieważ ktoś kręcił się na terenie zajezdni.
Temat: Woj. śląskie
Rozkład jazdy firmy Drabas obsługującej trasę Katowice - Żory - Jastrzębie Zdrój http://www.drabas.pl/rjazdy.htmTemat: Drabas
Zgadza się, kursują busy Cieszyn-Żory-Katowice. Bilet z Żor do Katowic kosztuje 5 zł, czyli o złotówkę taniej niż Drabasem.Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
Zauważyłem jedną ciekawą rzecz o 7:15 jedzie jakaś nowa linia Cieszyn - Żory - Katowice (kasują z Żor 5 PLN, jeżdżą może od 2 tygodni), a jaka odpowiedz byłe Drabasa?

Obniżył cenę przejazdów i teraz z Żor do Katowice kosztuje 3PLN.

Ciekawe kto pierwszy padnieTemat: Drabas
Bilet z Żor do Katowic kosztuje 5 zł, czyli o złotówkę taniej niż Drabasem.Temat: Żory-Wrocław
Z Katowic Drabas jedzie za 25zł (przynajmniej kiedyś tyle to kosztowało)

Z Żor to chyba tylko pośpieszny pociąg około 7.30Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
a ja informuję, iż promocja Drabasa zakończyła się (szybko) cena z żor do katowic teraz jest 5złTemat: Dojazd do Katowic - jak długo?
wow, normalnie z żor najtanszy byl zawsze pks katowice - 3,75ulgowy... ale drabas 3zl? musze zobaczyc zeby uwierzyc , czyli do srody
a to jest jakies ograniczenie czasowe? np tylko do konca roku? nic nie pisza na wwwTemat: Filak - Optyk
no to cholera do katowic!! albo co lepsza do chorzowa!! cena zwiększa się o 5zł, bo zamiast 2,5 i 2,5 z żor do rybnika i spowrotem, drabas do katowic i spowrotem za 10. A jak ktoś sprytny to PKS-em za 8,2zł dojedzieTemat: Autokar do Wrocławia
Drabas do Wroclawia zaczyna swoj kurs w Katowicach wiec to raczej nie ten ktory widziales w ŻorachTemat: Koncerty - Polska
JeDaj spoko - Drabas czy PKS żaden problem. Martwi mnie powrót :-( Trzeba będzie długo czekać na pierwszy transport to Żor.Temat: Wolna amerykanka PKS-u
kupujcie mieięczne na PKS-y, kupujcie... jak będe podrózował na lini Żory - Katowice mam mniejszą szansę że Drabas będzie zapchanyTemat: Carrantuohill
Tez mialam hinuskie skojarzenia, ale Sari to dawna miasta Zor, które nazwę zmienily po wielkim pożarze.
Polecam dojazd z Katowic autobusem linii Drabas - tanio i szybko.Temat: Pszczyńska
Tak czasem Drabas jeździ.

A co tych świateł to kiedyś policja stałą na trasie Rybnik - Gliwice i łapali tych, którym się śpieszyło i wjeżdżali na czerwonym. W Żorach z tego co słyszałem ten ruch wahadłowy jest i tak źle ustawiony.Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?
Cześć. Dojeżdżałam do Katowic na 1 i 2 roku studiów. Sporadycznie korzystałam także przez inne lata studiowania. Pragnę uświadomić, że drabas od września tego roku wprowadził dodatkowe kursy, a i sukcesywnie od wielu lat rozkład jazdy autobusów uległ rozszerzeniu. No sorry, ja co 20-30 minut mam teraz drabasa, a nie jak PKS Rybnik rozrzucone po całym dniu tylko 8 kursów - proszę, PKS Rybnik z Katowic dla zainteresowanych: 8:20, 10:10, 12:00, 13:30, 15:30, 17:20, 18:00, 19:00 - i amen, dla porównania drabas ma aż 27 kursów (!) w tym wprowadził 2 nocne po 22, gdy Rybnik wycofał swój kurs,

Powiem tylko jedno - jedyne co zauważyłam po wprowadzeniu promocji to... obniżenie ceny biletu. Komfort i ilość podróżnych się nie zmieniło. Jechałam już 4 razy o różnych porach i moje doświadczenia z drabasem nie uległy żadnej "złowieszczej" zmianie.

Drabas jest dla tych co w Katowicach bywają przez 2-3 dni w tygodniu, nie dla studenciaków całotygodniowych, bo wtedy jest nieopłacalny. Trzeba zdać sobie sprawę, że większość młodzieży dojeżdżającej to właśnie studenci stacjonarni i z tego co zauważyłam, nagle pekaeściaki nie przerzucili się na drabasa, są to małe wyjątki w postaci 2-5 osób, które mogły sobie pozwolić na zrezygnowanie z miesięcznego,

Odnośnie wyjazdu o 6:40 z Bajerówki - jechałam dzisiaj. Na przystanku ok. 14 osób, z czego 9 wolnych miejsc było (5 osób stało). Łącznie drabas nie był ani zapchany jak "puszka sardynek", a ja nie musiałam całować szyby, wbrew panującym opiniom. Jak dla mnie, było tak jak zawsze.

Zobaczymy, co przyniesie nowy dzień, bo z moich obserwacji jasno wynika, że w czwartki jakoś więcej ludzi jeździ i pekaesami, i drabasami.

PS Sorki, andrew, ale wydaje mi się, że nie znasz tematu z empirii tylko tak sobie gdybasz. Szczególnie, że było wyżej napisane o autobusie podstawianym o 6:45 (może jest ich więcej?), a z tego co dotąd jeździłam, to jechały same te duże, busików nie napotkałam (co w zeszłym roku o takich godzinach wyjazdu było normą).

PPS Danielo, PKS Cieszyn zawsze był drogi. Ja w Żorach do Katowic płaciłam od 5,50 - 8,60, a w Katowicach jakoś zawsze 5 zł normalny, bo ulgowy/studencki 5,70 zł.Temat: Dojazd do Katowic - jak długo?

Cześć. Dojeżdżałam do Katowic na 1 i 2 roku studiów. Sporadycznie korzystałam także przez inne lata studiowania. Pragnę uświadomić, że drabas od września tego roku wprowadził dodatkowe kursy, a i sukcesywnie od wielu lat rozkład jazdy autobusów uległ rozszerzeniu. No sorry, ja co 20-30 minut mam teraz drabasa, a nie jak PKS Rybnik rozrzucone po całym dniu tylko 8 kursów - proszę, PKS Rybnik z Katowic dla zainteresowanych: 8:20, 10:10, 12:00, 13:30, 15:30, 17:20, 18:00, 19:00 - i amen, dla porównania drabas ma aż 27 kursów (!) w tym wprowadził 2 nocne po 22, gdy Rybnik wycofał swój kurs,

I to jest właśnie fenomenem tego przewoźnika. Nie zapominajmy, że Drabas zaczynał od małych busików, podobnie jak inne firmy busiarskie, jednak strategia rozwoju doprowadziła do dość dobrej jakości usług. Zauważam jak narazie (co jest normalne przy niskiej cenie i no niech będzie, dość dobrej jakości usług) przejmowania udziałów od innych przewoźników. O ile na razie jest to dość dobre (wiadomo cena itp) to gdy będzie już praktycznie monopol na trasie, to może być całkiem inaczej... Tylko wiadomo, jaki jest potencjał w połączeniu, to jedna z chyba najbardziej frekwencyjnych linii międzymiejskich w regionie, o bardzo dużych potokach. Na linii z Jastrzębia brak konkurencji w postaci tr. kolejowego, w Żorach to samo, bo nie ma co kłamać, jazda przez Pszczynę, czy Rybnik to około dwóch godzin gdy mamy najlepsze połączenia(no chyba że zrobią remont pod 120km/h). Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby reaktywowanie linii kol. do Orzesza, ale już nie przez PKP, a Urząd Marszałkowski w oparciu o prywatnego przewoźnika. Oczywiście już po remoncie od Orzesza, do Katowic Ligoty, gdzie czas przejazdu całego odcinka wynosiłby poniżej 1 godziny. Się rozmarzyłem normalnie...

A co do zniżki, wiadomo że zaoszczędzenie pieniędzy jest bardzo dobre, ale zależy jakim kosztem. Jeżeli frekwencja nie zmienia się to dobrze, ale jeżeli ludzie jeżdżą upchani jak sardynki to nie jest to dobrym rozwiązaniem. Poza tym Drabas mógłby jeszcze bardziej zwiększyć pojemność swoich pojazdów. Mogliby puścić, Ewę, O345, O303, Neoplana i wszystkie gazowe O405, w zamian za te mniejsze Jelcze (A takiego dość mocno "nabitego" dzisiaj widziałem). Oczywiscie nie wiem ile jest obiegów u Drabasa przy takiej częstotliwości i może być to niemożliwe.[/scroll]Temat: PKP ŻORY
QLIG - ja napisałem to, w kontekście Twojej wypowiedzi. Mówisz: "kolej się wzbogaci i stanie na nogi, poprzez likwidację nierentownych połączeń" - idąc tym torem myślenia to przez Żory przejeżdżać będą tylko pociągi towarowe a w kraju zostanie ok 5 linii kolejowych - bo reszta zysku nie przynosi. Podam Ci przykład - wejdź na stronę PKS Rybnik i poczytaj o likwidacji kolejnego połączenia np. Wodzisław-Żory-Katowice. Podobno likwidują je, bo się nie opłaca. A proszę - Drabas dokłada w tym czasie kolejne połączenie, powstaje kolejna linia Cieszyn-Żory-Katowice. Im się opłaca, a PKSowi nie?! Chyba sam przyznasz, że ktoś tu nie do końca przemyślał swoje decyzje - tak samo jest z PKP, ale cóż jak na razie mają monopol na przewozy pasażerów. Tory zostaną uwolnione tylko dla przewozów towarowych - Polacy już protestują, bo Niemcy mają nie dość, że lepszy tabor to jeszcze są tańsi. Jak widać, Niemcom się opłaca, Polacy twardo trzymają cenę nie chcąc jej obniżyć. Pewnie będzie protest a potem wielki lament, że przez politykę państwa stracili pracę. Chcesz kolejnego przykładu? Polacy zamykają kopalnie, Czesi ją odkupują i jak widać opłaca im się kontynuacja wydobycia. I dlatego właśnie jestem za uwolnieniem rynku kolejowych przewozów pasażerskich - bo może się okazać, że połączenia które Polacy uznają za "nierentowne" - komuś innemu będą przynosić zyski. Bo jak już lopik napisał: "likwidują pociąg, który miał 110% obłożenie, twierdząc że jest nie opłacalne" - za to zostawiają połączenie które ma służyć TYLKO i WYŁĄCZNIE kolejarzom lub ludziom związanym z koleją (a którzy wiadomo - za bilet nie płacą). Dopóki, dopóty PKP nie zostanie sprywatyzowane będą się działy takie dziwne sytuacje.Temat: Wolna amerykanka PKS-u
HAHAHA.... WKURZONY ubiegłeś mnie z tym tematem Ale OK ja też dorzucę swoje trzy grosze! Otóż:
Kursuję już czwarty rok do Katowic, ale jakoś dopiero teraz te przedsiębiorstwo zaczęło sobie żarty stroić z podróżnych... no albo wcześniej tego nie zauważyłam Cały problem polega na tym, że wychodząc rano z domu nigdy nie mogę być pewna, że wsiądę do autobusu o danej godzinie oraz, co gorsza, czy będę miała czym do domu wrócić! No czysta paranoja!! Albo autobus wcale nie przyjedzie, albo jest tyle ludzi, że nawet nie ma miejsca na dwie stopy na schodach... kiedyś o 6:30 jechały dwa autobusy... teraz jeden Ten cały rozkład jazdy jest czysto fikcyjny!! Dziś "sterczę" ponad pół godziny na przystanku Żory-Sąd i co?? I NIC!! Kursu o 9:22 ni widu ni słychu Takich kursów-widm jest więcej... wczoraj podobno (z tego co opowiadał kolega) nie przyjechał pks ani o 8:05 ani 8:22........

Co do zpóźnień... to zawsze ze znajomymi sobie żartujemy, że chyba zawiało, albo za ślisko... no ale żarty żartami... w październiku raczej to nam nie grozi.

Kolejna sprawa to właśnie powroty do domu:
Jeszcze lepsze wałki są w Katowicach!! Nie dość, że bodajże trzy kursy zostały zawieszone, to jeszcze nigdy nie można przewidzieć, który kurs zostanie odwołany!! No ludzie, dajcie spokój! Kto od kogo tu zależy, pytam się????? Dowód: dzień: 03.10.2005r. kurs o 11:10 - zawieszony, o 11:30 - odwołany!! Na 12:00 nie czekałam, bo po co ryzykować, poszłam na Drabasa....

Aż boję się myśleć, co z sobą będę robić w środy, kiedy kończę zajęcia na uczelni o 20:00 Bo oczywiście kurs o 20:40 został zawieszony, na Drabasa o 20:10 nie zdążę... ostatni autobus do Żor o 22:10, a poczekalnia czynna bodajże (nie dam głowy) do 21:00...

Pytam się miłej pani w informacji, kiedy i czy w ogóle zostanie przywrócony kurs o 20:40 do Wodzisławia. Ona na to, że mam się pytać PKS w Wodzisławiu. Ja na to: a czym mam do tego czasu zajechać do Żor. A ona na to: Taksówką

Więc, uprzedzając pytania i sugestie, szukam stronki PKS Wodzisław Śl. Wyskakuje stronka PKS Rybnik... (podobno się połączyli) No nic... napisałam parę zdań... już kilka dni temu... odpowiedzi nie otrzymałam do tej pory

Przepraszam za długość postu, ale jeżeli już kolega Wkurzony poruszył ten problem, to czemu mam sobie żałować miejsca

Pozdrawiam ludzi, którym PKS robi łaskę, że ich podrzuci do KatowicTemat: reaktywacja pasażerska linii Chybie -Żory


| gdyby były tory to czemu nie :)

:/ - brak słów


to była ironia

Mi też brak słów, dlatego że pekapa zamknęła taką ładna linię jak
Jastrzębie-Wodzisław. Gdyby nie szlakowa i beznadziejny rozkład jazdy
(brak bezpośrednich pociągów Katowice-Jastrzębie) to linie
Jastrzębie-Pawłowice i Żory-Orzesze byłyby nadal czynne. Z Jasatrzębia do
Katowic jeździ całkiem sporo ludzi, a przykład to taka firma drabas która
zapełniła lukę po upadku kolei w Jastrzębiu i na początku woziła busami
ale jeździ tyle ludzi że musi dawać autobus. Jastrzębie-Wodzisław gdyby
miało dobrą szlakową to też by przetrwało, wszyscy ludzie którzy
wypowiadają się na ten temat mówią że lubili jeździć pociągiem do
Jastrzębia ale nie jeździli bo się jechało za długo. Na wznowienie linii
Wodzisław-Jastrzębie nie ma juz szans, a powód to brak torów, ok. 80%
trasy jest rozkradzione. na Jastrzębie-Pawłowice jeszcze byłaby mozliwość,
kwestia podwyższenia w dwóch miejscach nasypu (szkody górnicze między
Bziem a Górnym i na stacji Bzie), uzupełnienia łubek w niektórych
miejscach, odbudowy przepustu obok Pawłowic Górniczych i Udrożnienia
przejazdu na ul. Północnej. Podejżewam że na Orzesze-Żory nie jest zbyt
kolorowo ale chyba nie jest to jeden wielki ubytek (oczywiście mogę się
mylić). Szkoda takich miejsc jak jedyny w swoim rodzaju posł. Olszynka czy
odcinek Turza Śl.- Godów - Jastrz. Zdr. Moszczenica albo jeszcze bardzo
ciekawy sposób poprowadzenia trasy na odcinku Jastrz. Zdr. Bzie -
Pawłowice Ślaskie (tor pkp biegnie obok jsk nie łącząc się z nim). Mozna
tak pisać bez końca, ale to niestety nie przywróci tych linii kolejowych :(.

Temat: Deway - Short Story
Ok. 21:00 po dłuższej podróży ze znajomymi samochodem dotarłem do Katowic, mały spacerek i PKS. Drabas, chociaż odjeżdżał o 21:30 zapraszał do środka, w głowie przemknęło: "oki przynajmniej tu nie zamarznę", wsiadam. Z bagażem pod nogami rzucam okiem na wchodzących pasażerów, z którymi spędzę w ciszy kilkadziesiąt minut mojego życia w drodze do Żor. Wśród wchodzących zauważyłem "dzieciaka", z którym chodziłem do podstawówki, przeszło przez myśl: Dżizas krajst niedawno to był dzieciak pałętający się pod nogami a teraz to już dorosły mężczyzna. Przemknęło przez głowę: "świat się zmienia, a ja razem z nim". Usiadł 4 rzędy przede mną, Drabas rusza.
Po dziecięciu minutach słyszę z przodu niemiłe dla ucha dźwięki, o chyba będzie rozróba, wygląda że "dzieciak" i jego kolega zaczynają się bić. Myślę sobie: "super jeszcze tylko tego brakuje". Nagle kumpel „dzieciaka” podbiega do kierowcy gestykulując, pokazuje w okolice miejsca gdzie przed chwila siedział. Patrzę z powrotem i wszystko zaczyna być jasne oni się wcale nie bili, „dzieciak” dostał ataku padaczki.
Kierowca zatrzymał się na przystanku, wysiadł, widzę ze dzwoni przez komórkę, szczegółowo patrzy na rozkład autobusów, który jest na tym przystanku, pewnie chce zobaczyć gdzie dokładnie jest żeby podać te dane pogotowiu. W Drabasie znajomy "dzieciaka" roztrzęsiony prosi ludzi o pomoc, mówi że nie zna się na udzielaniu pomocy w takich przypadkach, po odzewie ludzi siedzących w Drabasie widać że nie tylko on. Podbiega jakaś kobieta i mężczyzna, pomagają ułożyć "dzieciaka" w pozycji leżącej, trzymają go żeby nie zrobił sobie krzywdy. Wszystko intuicyjnie, przy padaczce nie wiele można więcej zrobić. Pasażerowie siedzą jak przed telewizorem, patrzą, ale nie wpływają na to, co się koło nich dzieje, wśród tej widowni także ja. Czekamy.
Słychać sygnał, okna Drabasa zaczynają odbijać niebieskie światło karetki. Sanitariusze wyprowadzają a po części wynoszą "dzieciaka". Jego kolega powtarza juz któryś raz: "nie wziął tabletek o 19", potem pyta gdzie może uzyskać informacje o "dzieciaku", sanitariusz odpowiada że na 999, potem jeszcze raz powtarza 032 999. Kierowca wsiada do autobusu, ruszamy w drogę.
Pojawiają się pytania: Czy będę potrafił udzielić pomocy moim bliskim, kiedy będą jej potrzebować? Czy udzieli ktoś takiej pomocy mnie? W głowie niepokojąco odbija się słowo: "nie".Temat: Wolna amerykanka PKS-u
tak sie zastanawiam, czy moze wiecej osob miewa takie dni jak ja. konkretniej, podam przyklad dzisiejszy. wstaje na autobus z dworca w zorach do katowic o 7.05. nie przyjezdza. nastepny-7.38- spozniony ponad 10 minut. w koncu wyjezdzam z zor kilka minut przed rozpoczeciem zajec. poraz setny robie z siebie idiote, wchodzac spozniony godzine i tlumaczac"przepraszam autobus nie przyjechal":|. to nic, pol biedy, czekalem w koncu troche ponad pol godziny. no, ale trzeba przeciez wrocic z katowic jeszcze do domku. to juz nie lada wyczyn. a wiec: 11.05 nie przyjechal, 11.23-nie przyjechal, 11.45- zgadnijcie? , 12.13-nareszcie. prawie poltorej godziny czekania, co tam jestem mlody mam czasu, ze hoho.... powiecie raz sie moze zdarzyc. otoz nie. w zeszlym roku byl hardkor. autobus o 8.08 byl wrecz wydarzeniem jesli przyjechal, spoznienia po 20minut-normalka, ale to co sie dzieje w tym roku to paranoja. kolejny przyklad. 6.35 i 6.40 - 2 autobusy z rzedu, wydawac by sie moglo, ze choc jeden powinien przyjechac. bląd. od wrzesnia probowalem nim jechac ladnych kilka razy, ani jeden, ani drugi nawet nie pojawil sie na pksie. rozumiem, ze o tej porze sa pelne i jadac z j-bia czy wodzislawia pewnie nie da sie juz szpilki wsadzic do srodka, ale dalczego nie ma dodatkowego kusru, skoro za kazdym razem z zonkiem na twarzy zostaje kilkanscie osob i musi jechac drabasem??? i tak farciarze, ze maja na drabsa, ja mam miesieczny i naiwnie czekam na kolejny kurs. ten o 7.05, ktory tez zadko tu zaglada...majac miesieczny place za cos, czego ni ch***a, nie otrzymuje. idzie sie wkurzyc, nie? a wiec pytam, czy jest wsrod was wiecej takich frustratow jak ja? jesli tak, apeluje bombardujcie ich skargami, moze cos do nich dotrze i zrozumieja, ze o klienta trzeba dbac. dziekuje, przepraszam, pozdrawiam, amen.Temat: [PKS Rybnik] Likwidacja, zmiana lub nowe kursy PKS.
To idź na Jankowicą i niekoniecznie pogadaj spokojnie z Zarządem !!! Polecam!! Powiedz kiedy będziesz przyjdę się pośmiać bo jest nowy dyrektor który CI nie puści DWóCH kpw? On poprostu woli zniechęcić Ludzi żeby prywatyzacja przebiegła tak a nie inaczej ! a po za tym brakuje Kierowców i większych autobusów na Wodzisławiu , więc nie łudź się że codziennie pojadą DWA oile kiedykolwiek pojadą a pozatym Katowice nie wiem czy mają PRZYśPIESZONE na trasie Jastrzębie-Katowice , bo zwykłe to wiem że mają ale to nie znaczy że mogą jeździć naszymi Przyśpiechami ! to jedna sprawa , Jakby " " KIEROWCY " " nie zgłosili zarządowi iż niektóre KURSY są nie rentowne to AUTOBUSY DALEJ BY JEźDZIłY tak jak kiedyś czyli więcej Kursów ale AUTOSANEM . I nikt nie mógł BABCE powiedzieć że jak PKS jedzie zapchany to ma stanąć w G..... bo NIE MA STAWAC ! I nie mów że zarząd z Kierowcami nie omawiał tej sprawy bo Kierowcy zgłaszają Kierownikom a oni zawieszają ! Mi się tez nie podoba że muszę stać jadąc z świerklan do Rybnika do Pracy ! Wiele rzeczy mi się w PPKS nie podoba ale nie mam na to wpływu ale Obiecuję jak zauważę jutro na Pierwszym Kursie jak i na innych to wezmę Podpis kierowcy z RAPORTEM i złożę odpowiednie PISMO jak i do Zarządcy Komisarycznego PPKS w Rybniku , Do Kierownika Oddziału WODZISłAW , a jak to nie pomoże to do WOJEWODY i Policji , Jak i miasta żory , Bo Autobus na trasie przyśpieszonej nie może przewozić więcej niż ma miejsc !! choć Patrząc na DRABASA.......... , ale zajmę się tym jako Stowarzyszenie Napisz mi na maila Skargę , lub też wniosek i jeżeli ktoś z tobą jeszcze jeździ na tej trasie i ma dostęp do NETA to też Proszę
MAIL
" pks@pksrybnik.pl "Temat: nowe pociągi od grudnia na Opolszczyźnie


| obsługiwany jednostkami opolskimi. Szczególnie marzy mi się powrót pociągu
| Rybnik-Wrocław który odkąd pamiętam jeździł 7:01 z Rybnika, a powrót z Wrocławia
| miał 15:47 (potem zmieniony na 15:22), zawsze jeździło nim duzo ludzi. Uważam że
| utworzenie takiego połączenia jako regionalnego jest możliwe.

Godzinę później jest pośpieszny,


...no właśnie, POSPIESZNY, który kosztuje o połowę więcej niż osobowy. Ten
osobowy zawsze jeździł pełny, potem pekapie się zachciało go rozbić na dwie
relacje i większa część ludzi zaczęła jeździć z przesiadką, a tylko część
przesiadła się na pośpiecha. Czy byłeś kiedyś w Kędzierzynie ? Sądzę że nie,
zauważ że jak przyjeżdża osobowy z Raciborza lub Rybnika to cały tłum pasażerów
przesiada się na pociąg do Wrocławia. Gdyby pasęrowie jadący z Gliwic zostawiali
ślady niebieskie, a z Raciborza żółte to na peronie trzecim z którego odjeżdża
pociąg do Wrocławia byłoby zielono (pomiesznaie niebieskiego i żółtego), gdy
stoją podstawione pociagi do Raciborza (lub Rybnika) i do Gliwic to siedzi w
nich po kilkanaście osób, gdy przyjedzie Wrocław oba pociągi są pełne.
Najbardziej z braku bezpośredniej osobówki cieszy się firma Drabas która już
uruchomiła autobus na trasie Jastrzębie-Rybnik-Wrocław i zapewne bierze taniej
niż pospieszny na który ludzie z Jastrzębia jeszcze musieli dojechać. Do
Wrocławia jeżdżą nietylko mieszkańcy Rybnika ale także innych okolicznych miast
(Wodzisław, Jastrzębie, Żory, i mniejsze miasteczka), czyli pomnóż sobie liczbę

jest pociąg, trzeba przywrócić bezpośrednią osobówkę zanim to się zmieni.

Temat: [PKS Rybnik] Likwidacja, zmiana lub nowe kursy PKS.

To idź na Jankowicą i niekoniecznie pogadaj spokojnie z Zarządem !!! Polecam!! Powiedz kiedy będziesz przyjdę się pośmiać bo jest nowy dyrektor który CI nie puści DWóCH kpw? On poprostu woli zniechęcić Ludzi żeby prywatyzacja przebiegła tak a nie inaczej !
a po za tym brakuje Kierowców i większych autobusów na Wodzisławiu , więc nie łudź się że codziennie pojadą DWA oile kiedykolwiek pojadą
a pozatym Katowice nie wiem czy mają PRZYśPIESZONE na trasie Jastrzębie-Katowice , bo zwykłe to wiem że mają ale to nie znaczy że mogą jeździć naszymi Przyśpiechami !
Jakby " " KIEROWCY " " nie zgłosili zarządowi iż niektóre KURSY są nie rentowne to AUTOBUSY DALEJ BY JEźDZIłY tak jak kiedyś czyli więcej Kursów ale AUTOSANEM . I nikt nie mógł BABCE powiedzieć że jak PKS jedzie zapchany to ma stanąć w G..... bo NIE MA STAWAC ! I nie mów że zarząd z Kierowcami nie omawiał tej sprawy bo Kierowcy zgłaszają Kierownikom a oni zawieszają !
Mi się tez nie podoba że muszę stać jadąc z świerklan do Rybnika do Pracy ! Wiele rzeczy mi się w PPKS nie podoba ale nie mam na to wpływu ale Obiecuję jak zauważę jutro na Pierwszym Kursie jak i na innych to wezmę Podpis kierowcy z RAPORTEM i złożę odpowiednie PISMO jak i do Zarządcy Komisarycznego PPKS w Rybniku , Do Kierownika Oddziału WODZISłAW , a jak to nie pomoże to do WOJEWODY i Policji , Jak i miasta żory , Bo Autobus na trasie przyśpieszonej nie może przewozić więcej niż ma miejsc !!
choć Patrząc na DRABASA..........
ale zajmę się tym jako Stowarzyszenie Napisz mi na maila Skargę , lub też wniosek i jeżeli ktoś z tobą jeszcze jeździ na tej trasie i ma dostęp do NETA to też Proszę
MAIL
" pks@pksrybnik.pl "


Mam taki zamiar.A jeździ dużo osób.Dużo znajomych,przyjaciół i najblizsza rodzina tez korzysta z usług Rybnika w tym moi rodzice.Więc wiele osób ma napewno ALE co do jakości usług PKSu
Temat: [impreza] Tydzień WPK 2004
Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym zaprasza na
jedyny w swoim rodzaju coroczny rajd pod hasłem "Wielotrakcyjni Pasjonaci
Komunikacji". Jak zwykle przez cały tydzień zwiedzimy najdziksze zakątki
obszaru, obsługiwanego niegdyś przez nieodżałowane WPK Katowice, a także
centralne tereny aglomeracji. Postaraliśmy się, by atrakcji nie brakowało.

WPK 2004 - 23-28 sierpnia 2003 r.

23 sierpnia, poniedziałek - Siewierz 2004

Trasa: BĘDZIN - Warężyn - Przeczyce - Boguchwałowice - SIEWIERZ -
Żelisławice - MYSZKÓW - Żelisławice - SIEWIERZ - Tuliszów - Wojkowice
Kościelne - Podwarpie - SIEWIERZ - Brudzowice - SIEWIERZ - Sulików -
Chruszczobród - Ząbkowice - Gołonóg - DĄBROWA GÓRNICZA

Zbiórka: o godz. 8:40 na przystanku autobusowym Będzin Stadion. Dojazd z
Katowic: linią 800 o 7:55.
Wersja dla spóźnialskich: linią 807 z Katowic o 8:22, a gdy w Będzinie nie
będzie już pozostałych uczestników - linią 269 o 9:13 do Siewierza.

Planowane zakończenie: o godz. 16:40 w Dąbrowie Górniczej.

Bilety: jednodniowy KZK GOP za 12/6 zł.

24 sierpnia, wtorek - Żory 2004

Trasa: ŻORY - OSIEDLE PAWLIKOWSKIEGO - Osiedle Sikorskiego - Żory -
Kleszczówka - ŻORY - Rogoźna - RÓJ - Rogoźna - Osiedle Powstańców Śl. -
Żory - OSIEDLE PAWLIKOWSKIEGO - Żory - Kleszczów - Rudziczka - Suszec -
Suszec Stary - SUSZEC OSIEDLE - Suszec - Rudziczka - Kleszczów - ŻORY -
Baranowice - Warszowice - PAWŁOWICE - Golasowice - Jarząbkowice -
Golasowice - PIELGRZYMOWICE - Bzie - Jastrzębie Górne - JASTRZĘBIE ZDRÓJ -
Zofiówka - Szeroka - Borynia - Osiedle Pawlikowskiego - ŻORY - Zachód -
Rowień - Żory - Osiedle Korfantego - Osiedle Sikorskiego - OSIEDLE
PAWLIKOWSKIEGO - Żory - Rowień - Gotartowice - Ligota - RYBNIK

Zbiórka: o godz. 9:10 na dworcu PKS w Żorach. Dojazd z Katowic: autobusem
firmy Drabas o godz. 8:30.
Wersja dla spóźnialskich: autobus PKS o godz. 8:50, należy oczekiwać na
dworcu PKS w Żorach.

Planowane zakończenie: ok. 19:00 w Rybniku (powrót do Katowic pociągiem
osobowym).

Bilety: dobowy MZK Jastrzębie za 7 zł (brak ulgowych) + bilet na linię ŻR
za 2,10/1,20 zł.

25/26 sierpnia, noc ze środy na czwartek - Gliwice 2004

Trasa: KATOWICE - Chorzów - Piaśniki - Lipiny - Chebzie - Ruda Płd. -
Zaborze - Zabrze - Maciejów - GLIWICE - Wójtowa Wieś - Gliwice -
Maciejów - ZABRZE - Sośnica - Ligota Zabrska - Gliwice - Przyszówka -
ŁABĘDY - Przyszówka - GLIWICE - Maciejów - ZABRZE - Maciejów - GLIWICE -
Maciejów - Zabrze - Zaborze - Ruda Płd. - Chebzie - GODULA - CHEBZIE -
Świętochłowice - Chorzów - KATOWICE

Zbiórka: o godz. 23:20 na przystanku autobusowym Katowice Stawowa.

Planowane zakończenie: o godz. 5:45 w Katowicach.

Bilety: dwudniowy KZK GOP za 18/9 zł

27 sierpnia, piątek - Mysłowice 2004

Trasa: KATOWICE - Zawodzie - Wilhelmina - Janów - Ćmok - MYSŁOWICE -
Piosek - Mysłowice - Ćmok - Słupna - Brzęczkowice - BRZEZINKA - Kosztowy -
Imielin - Chełm Śląski - Kopciowice - NOWY BIERUŃ - Kopciowice - Chełm
Mały - CHEŁM ŚLĄSKI - Goławiec - Górki - LĘDZINY - BIERUŃ STARY -
Lędziny - Hołdunów - Imielin - KOSZTOWY - Krasowy - Ławki - WESOŁA

Zbiórka: o godz. 11:10 na dworcu autobusowym na pl. Szewczyka w
Katowicach, stanowisko nr 6.

Planowane zakończenie: o godz. 17:40 na pętli przy KWK Wesoła.

Bilety: jednodniowy KZK GOP za 12/6 zł.

28 sierpnia, sobota - Zagłębie 2003

Trasa: DĄBROWA GÓRNICZA - KORZENIEC - DĄBROWA GÓRNICZA - Reden -
Strzemieszyce - Kazdębie - Łosień - ZĄBKOWICE - Łosień - Łęka -
Okradzionów - Niegowonice - GRABOWA - Niegowonice - OKRADZIONÓW -
Kuźniczka - Wypaleniska - BŁĘDÓW - Wypaleniska - Kuźniczka - Okradzionów -
Łęka - Łosień - Ząbkowice - Tworzeń - Gołonóg - Reden - DĄBROWA GÓRNICZA -
Osiedle Mydlice - Będzin - Osiedle Syberka - CZELADŹ - Piaski - Rudna -
SOSNOWIEC

Zbiórka: o godz. 9:50 na przystanku autobusowym Dąbrowa Górnicza Pałac
Kultury. Dojazd z Katowic linią 801 o godz. 9:20.

Planowane zakończenie: o godz. 16:30 w Dąbrowie Górniczej.

Bilety: jednodniowy KZK GOP za 12/6 zł.

Dla uczestników, którzy podróżować będą kilka dni polecamy zakup biletu
7-dniowego KZK GOP za 32/16 zł.

Serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Uwaga - z przyczyn techniczno-eksploatacyjnych podane informacje mają
jedynie charakter orientacyjny. W przypadku zdarzeń nieprzewidzianych
organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania bieżącej ingerencji w
plan imprezy.
Strona 1 z 2 • Zostało znalezionych 112 wyników • 1, 2

Design by flankerds.com